Anna Wojciechowska oficjalnie kandydatką do sejmu

Dziś Koalicja Obywatelska już oficjalnie przedstawiła swoich kandydatów do sejmu.

Na liście znalazła się Anna Wojciechowska, obecnie radna miejska klubu Koalicja Obywatelska -Lewica. Teraz będzie ubiegała się o poselstwo z poparciem Koalicji Obywatelskiej okręgu nr 35 na Warmii i Mazurach.

Związana z samorządem od lat. Jest specjalistą ds. projektów inwestycyjnych. W Urzędzie Miasta w Ełku zajmowała się pozyskiwaniem funduszy europejskich. Była też kierownikiem działu badań i rozwoju w ełckim Technoparku.
Uczestniczka wielu sympozjów i konferencji i szkoleń w kraju i za granicą dotyczących UE i inwestycji, w tym:
• Cykl szkoleniowy – Teoria i praktyka budżetowania działalności gospodarczej
• Cykl szkoleniowy – „Grono Menadżerów – sieć współpracy i wymiany informacji między naukowcami a przedsiębiorcami w województwie Warmińsko-Mazurskim
• Cykl szkoleniowy z zakresu świadczenia usług proinnowacyjnych, współpracy ze sferą B+R oraz rozwijaniu kompetencji.
• Przedstawiciel Polski — prelegent na Międzynarodowej Konferencji w Osijeku (Chorwacja) — pt. „Innowacje + Przedsiębiorczość = Konkurencyjność we wrześniu 2011 r.
• Misja inwestycyjna do USA (NY, Miami, Atlanta) – październik 2014 r

Wojciechowska w 2018 roku ubiegała się o fotel prezydenta miasta Ełku — bez powodzenia. W 2019 roku z ramienia Koalicji Europejskiej startowała w wyborach do Europarlamentu.