Ełcka Platforma Obywatelska chwyciła za łopaty

We wtorkowe popołudnie odbyło się w Siedliskach (gmina Ełk) nasadzanie drzew. Ełckie zgrupowanie włączyło się do akcji zainicjowanej przez Platformę Obywatelską, która chce zwrócić uwagę na katastrofalne skutki masowej wycinki drzew.

— Od 1 stycznia drzewa i krzewy na prywatnych terenach można wycinać praktycznie bez nadzoru i konsekwencji (jeśli nie są pomnikami przyrody) — mówi szef ełckiej PO Adam Dobkowski. — Zapis ten dotyczy także starych i zdrowych okazów. Chcieliśmy w tym dniu, który jest Międzynarodowym Dniem Lasów, pokazać, że drzewa mają swoich przyjaciół — mówi Dobkowski.

Frakcja posadziła 12 modrzewi, które kupiła za własne pieniądze.  „Symbolicznie” posadzone drzewa będą zdobić teren wzdłuż ul. Mlecznej w Siedliskach.

21 marca Platforma Obywatelska wspólnie z mieszkańcami poszczególnych miejscowości przeprowadzała akcję sadzenia drzewek w ramach akcji „Cała Polska sadzi drzewa” oraz #DrzewoPlus, która to ma być odpowiedzią na tzw. Lex Szyszko (lex- prawo, ustawa). Drzewa sadzono także dziś m.in. w Olsztynie, Elblągu i innych miastach regionu warmińsko — mazurskiego.