EŁK: Małgorzata Kopiczko – senatorem, Wojciech Kossakowski- posłem [ oficjalne wyniki PKW]

841 – taką ilością głosów Małgorzata Kopiczko pokonała w ubieganiu się o fotel senatora Marka Konopkę. Obecny senator uzyskał 42887 głosów. Małgorzata Kopiczko, będzie reprezentowała okręg 87 obejmujący powiaty: ełcki, piski, węgorzewski, giżycki, kętrzyński, gołdapski, olecki, mrągowski. Okręg 87  utworzony został w roku 2011.  M. Kopiczko została wybrana  na zasadzie większości względnej (43727 głosów).

Wojciech Kossakowski  ponownie zasiądzie w ławie poselskiej. Zdobył 8183 głosy. Uplasował się na II miejscu. Wyżej była tylko startująca z list PiS- Iwona Arent. Pierwszy  mandat  poselski objął w 2009 r.  w miejsce Aleksandra Szczygły. W 2014 r. uzyskał mandat radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego. Jestem bardzo mile zaskoczony tym, że mieszkańcy powiatu ełckiego postanowili mi zaufać – mówi Wojciech Kossakowski.  – Uzyskałem prawie 4 tys.  głosów w samym powiecie ełckim i pobiłem tym samym mojego rywala Karola Marchla. Polacy wybrali zgodę, jedność i zmiany. Nadszedł czas na realizację naszego programu wyborczego.

Andrzej Orzechowski, startujący z list PO nie otrzyma mandatu poselskiego. Na kandydata oddało głos 5455  uprawnionych do głosowania.

RySZ.