Ełk: Nietrzeźwy kierowca wiózł dzieci do szkoły. Został zatrzymany przez ełckich policjantów

Ełk działania GimbusPolicjanci z ełckiej drogówki zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę, który przewoził 15 uczniów do szkoły. Po badaniu okazało się, że mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy, teraz grozi mu kara aresztu lub grzywny.

Ełccy policjanci podejmują wiele działań, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieci dowożonych do szkoły. W ramach akcji „Gimbus” prowadzonej na terenie powiatu ełckiego w godzinach kursowania autobusów funkcjonariusze kontrolują m.in. stan techniczny i odpowiednie wyposażenie pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców. W trosce o bezpieczeństwo uczniów policjanci dążą do wyeliminowania wszystkich nieprawidłowości w zbiorowych środkach transportu.

Wczoraj policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierowców autobusów przewożących dzieci m.in. w Kalinowie. Podczas badania na zawartość alkoholu okazało się, że jeden z kierowców był nietrzeźwy. 43-latek miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. W autobusie, którym kierował jechało 15 uczniów. Policjanci uniemożliwili nieodpowiedzialnemu kierowcy dalszą jazdę i przekazali autobus właścicielowi. Funkcjonariusze zatrzymali mu także prawo jazdy.

Teraz 43-latkowi za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub wysokiej grzywny.

st.post. Agata Kulikowska de Nałęcz

KPP Ełk