Ełk: Nowy „lokator” w technoparku

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku wzbogacił się o nowego lokatora. Jest nim firma zajmująca się informatyczną obsługą przedsiębiorstw.

W technoparku prowadzi obecnie działalność 12 firm zajmujących się m.in. produkcją wyposażenia elektrycznego i elektronicznego do pojazdów silnikowych, produkcją taśm antypoślizgowych, akustycznych i przewodów wysokociśnieniowych, produkcją elastycznych oraz wysokociśnieniowych przewodów do instalacji LPG i silników wysokoprężnych, doborem, montażem i serwisem elementów grzewczych budynków, badaniami w dziedzinie oczyszczania ścieków, czy chociażby badaniami nad stworzeniem nowych modeli bezzałogowych statków latających.

Nowy lokator technoparku działa z kolei w zakresie wdrażania zaawansowanych rozwiązań informatycznych jednej z firm, której jest partnerem. Tworzy dla niej oprogramowanie, będące platformą do zarządzania przedsiębiorstwem. Misją nowego lokatora jest zaspokajanie potrzeb przede wszystkim małych i średnich przedsiębiorstw handlowych i produkcyjnych, a także urzędów i jednostek służby zdrowia.

źródło/UM Ełk