EŁK: Nowy odcinek połączy Via Baltica z Via Carpatia

Rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych wejdzie w życie po 60 dniach od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Na zdjęciu nowy odcinek.

Rada Ministrów przyjęła 19 maja, zaproponowane przez ministra infrastruktury i budownictwa, zmiany w rozporządzeniu w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych.

– Rozporządzenie uzupełnia obecną sieć autostrad i dróg ekspresowych o kolejny odcinek, S16 Ełk (S61) -Knyszyn (S19), dzięki któremu powstanie połączenie międzynarodowych szlaków drogowych Via Carpatia i Via Baltica — poinformował na wtorkowej konferencji poseł Wojciech Kossakowski. – Via Baltica i Via Carpatia to bardzo ważne dla naszego regionu węzły komunikacyjne. Dzięki nim Ełk stanie się ważnym punktem na skrzyżowaniu „szesnastki”, Via Baltica i Via Carpatia.
W konsekwencji wprowadzonych w rozporządzeniu zmian długość sieci dróg ekspresowych wzrośnie do ok. 5650 km, natomiast długość autostrad pozostanie bez zmian (ok. 2000 km).
Kolejnym tematem poruszonym podczas konferencji była budowa zatok autobusowych wraz z chodnikiem w miejscowości Sędki. Inwestycja, jak przekazał poseł Kossakowski, zostanie zrealizowana w ramach rządowego Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych i pochłonie ok. 350 tys. zł.
– Jest to dość trudny odcinek, na którym doszło do wielu wypadków — mówił Wojciech Kossakowski.
W związku z prośbami kierowanymi do biura PiS w Ełku poseł Kossakowski poruszył również temat praktyk operatorów telekomunikacyjnych, którzy pobierają opłaty za SMS-y przychodzące z numeru 60520, mimo że ich klienci nie inicjują tego typu kontaktów.
– Złożyłem w tej sprawie interpelację do minister cyfryzacji, gdyż uważam, że należy podjąć odpowiednie kroki, aby te praktyki zakończyć — dodał Kossakowski.
Czar