Ełk: Rowerzystka jadąca chodnikiem potrącona przez kierującą samochodem.

Do kolizji samochodu z rowerem doszło dziś przed godziną 7:00 na ul. Chopina. 56-letnia rowerzystka jadąca po chodniku została uderzona przez pojazd wyjeżdżający z bramy. Zarówno kierująca autem, jak i rowerzystka zostały ukarane mandatami karnymi.

Do zdarzenia doszło dziś rano na ul. Chopina w Ełku. Policjanci zostali poproszeni o interwencję przy kolizji samochodu osobowego i roweru. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 56-letnia kobieta jechała rowerem po chodniku i została uderzona przez samochód wyjeżdżający z bramy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Obie kobiety w chwili zdarzenia były trzeźwe. 26-letnia kierująca samochodem marki Hyundai została ukarana mandatem za spowodowanie kolizji. Rowerzystka natomiast otrzymała mandat za jazdę rowerem po chodniku.
Przypominamy, że jeżeli nie ma drogi dla rowerów, to rowerzyści są zobowiązani poruszać się po jezdni. Korzystanie przez kierującego rowerem z chodnika dozwolone jest w określonych sytuacjach, gdy: .
– opiekuje się on dzieckiem na rowerze do lat 10,
– dozwolona prędkość dla samochodów jest większa niż 50 km/h, a chodnik ma co najmniej 2 m szerokości,
– gdy warunki pogodowe zagrażają bezpieczeństwu rowerzysty na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła)

autor: KPP EŁK/Agata Kulikowska-de-Nałęcz