urzad-gmina-elk.jpg

Gmina Ełk i Stare Juchy najbardziej zadłużone per capita

Resort finansów przekazał PAP dane o zadłużeniu poszczególnych gmin w odniesieniu do liczby mieszkańców oraz całkowitym długu samorządów na koniec 2017 roku — podaje w depeszy Kurier.pap.pl. Wiejska gmina Ełk uplasowała się wysoko, bo na 40. miejscu (wg tabeli) w Polsce. Jej zadłużenie wynosi aż 2 982 zł zobowiązania na mieszkańca. Zadłużenie ogólne w wiejskiej gminie Ełk wynosi 33 765 000 zł.

Najmniej zadłużone w naszym powiecie są wg danych Prostki. Dług na mieszkańca wynosi  tam na koniec 2017 roku tylko 32 zł. Stare Juchy są drugą gminą w naszym powiecie o wysokim zadłużeniu. Kwota na mieszkańca wynosi tam 1 041 zł. Natomiast w mieście Ełk zadłużenie per capita (tłum. na głowę) wynosi 890 zł, w Kalinowie zaś tylko 327 zł.

Nazwa Zobowiązania ogółem 4 kw 2017 (w zł) ZADŁUŻENIE Liczba ludności wg GUS Kwota zobowiązania na mieszkańca (w zł)
EŁK (miasto) 54 350 000 61 074 890
EŁK (wiejska gmina) 33 765 000 11 324 2 982
STARE JUCHY 4 022 599 3 865 1 041
KALINOWO 2 240 658 6 858 327
PROSTKI 236 391 7 463 32

Informacja resortu finansów została opracowana na podstawie sprawozdań budżetowych jednostek samorządu terytorialnego po czterech kwartałach 2017 r. oraz danych GUS dotyczących liczby ludności według stanu na koniec 2016 r. Kwoty zostały zaokrąglone.

Źródło: kurier.pap.pl

• Pojawiły się znowu zardzewiałe wózki Na nich ktoś pisze o zgodzie. Jeśli to ten cienki o którym myślimy to coś mu się pomieszało. U niego w firmie jeszcze nigdy nie było tyle pokrzywdzonych osób które po prostu wyrolował. Tam zwalnia się osoby które wygrały sprawy sądowe,osoby które choruja na nieuleczalne choroby. Ludzie są zastraszani, Zwolniono bezpodstawnie kilkadziesiąt osób a on na wózkach pisze o zgodzie. Cienkiemu naprawdę się pomieszało. Dobrze ze wybory tak blisko.

• Osa wymyślił sztuczkę wyborcza z pisarzem i myślał że go wyborcy nie rozpracjuą. Jednak wiemy już wszystko. I nie wrozymy sukcesu. Wyborcy nie zagłosują na przechrzte gowina i nie zagłosują na tych co są u gowina ale mówią że nie są’plan się spalił na samym początku. I jeszcze jedno B. Ważne carowa jak szalona pędzi wzdłuż rury kanalizacyjnej każdego dnia chyba coś złego się w gminie dzieje.

• Pisarz startuje oddzielnie od cienkiego a potem,co potem wiemy i nie damy się nabrac.popadały deszcze i znowu dziury w niby drogach.oj nazbiera się do wyborów. Wynik już jest znany.

• Najwięcej punktów ujemnych przynosi ta nowa i nikt nie wie po co ona tam jest .Może WiechoR wie coś więcej.

• Jusiaki pogońcie tych co was zadłużyli a chwalą się że tacy zaradni. Koniec z tymi wieloletnim układzikami tak jak niedaleko. Wybieramy mądrych a nie tych co mówią że są mądrzy. Pora na konkretne zmiany. Wasze juchy poszarzaly od nieudaczników.

• Gruby po nocach nie śpi teraz znowu chce pisarza mianowac. A sam zajść od tyłu. Jego już nikt nie rozszyfruje podobno gubi kartki po korytarzach. Powstają w wioskach komitety by już go do zadłużenia gminy nie dopuszczać. No i konkretne pytanie ile pieniędzy przekazał cienia na imprezę Pana ojca z caritasu

• Pani Redaktor , czyżby kolejne cuda zablokowały artykuł o Andrukiewiczu. Pan poseł Kossakowski popełnił duży błąd. Szkoda bo miał poparcie wielu mieszkańców. Pisu z Andrukiewiczem nie poprzemy. 12 lat zmarnowane i przeraża myśl że kolejne aż 5 będą podobne. Żadnych inwestycji. Ogłaszają o inwestycjach w strefie zapominając. że jest to Suwalska strefa.