Foto: AdamSobolewski

Hybrydowe El Dorado pod koniec 2019

Cicho, wygodnie i ekologicznie — tak już od następnego roku zaczną podróżować ełczanie korzystający z komunikacji miejskiej. Wszystko dzięki temu, iż w taborze ełckiego MZK pojawi się sześć hybrydowych autobusów marki Volvo.

Umowę na dostarczenie tych aut przedstawiciele Volvo Polska podpisali we wtorek 18 września z włodarzami miasta.

Te autobusy są niskoemisyjne, czyli nie emitują szkodliwych substancji w momencie zatrzymywania się i włączania do ruchu, gdyż działa wtedy silnik elektryczny — wyjaśnia Małgorzata Durda z Volvo Polska — Nie ma też hałasu, są bardzo ciche. Będą one wyposażone w klimatyzację, rampę dla osób niepełnosprawnych, złącza usb, co oznacza możliwość doładowania telefonu. Nie zabraknie zapowiedzi przystanków, tablic informacyjnych, czyli wszystkich nowinek, które teraz w transporcie zbiorowym funkcjonują.

Trzy takie autobusy pojawią się na ełckich ulicach w roku 2019, kolejne trzy rok później. Łączny koszt miejskiej inwestycji to 11,4 mln zł.

Dzięki temu stajemy się miastem bardziej ekologicznym i przyjaznym dla pasażerów — cieszy się Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Autobusy hybrydowe powstaną na specjalne zamówienie w fabrykach Volvo i będą pierwszymi tego typu, które pojawią się na Warmii i Mazurach.

(sob.)

• Trzy hybrydowe autobusy i miasto zyska miano ekologicznego? To może jeszcze jezioro przy okazji oczyszczą?! Ile to miasto już będzie miało tytułów: stolica Mazur, stolica mostów, stolica polskich promenad, stolica festynów i jeszcze będzie stolicą ekologii?! No ósmy cud świata!

• Trzeba powiedzieć jak kiedyś pewien Pan. Sp….. aj Dziadu.

• NA autobusy stać ale dla kierowców na wypłatę to nie, pracują za 1700zl 1900zł miesięcznie w niedzielę i święta a prezes na to , nie ma pieniędzy to nie ma podwyżki w tej chwili ledwo są obsadzone trasy niedługo ludzie będą sami jeździć tymi hybrydami

• Stanisławie, to prawda moja córka pracuje w UM i zarabia na rekę1500zł, jej koleżanka niebawem idzie na emeryturę zarabia trochę ponad 2000.nie piszę ile zarabia dokładnie i kiedy idzie na emeryturę bo zaraz zaczną węszyć. Szczególnie ten przyboczny od razu rusza w poszukiwania. On zapomina że jego przełożony zarabia 15000 zł. Ma gdzieś kierowców.

• 100 milionów długu i kolejny poroniony pomysł. Najdroższy z możliwych. VOLVO. Gdyby Volvo wybudował. Montowanie tych autokarów powstałyby miejsca pracy i wysokie technologie. Tu servisowanie tych prototypów będzie kosztowało krocie. Ale co prezia obchodzi on zostawi nas z tym problemem ma zamiar z list PiS iść do Sejmu.

• PREZYDENT ogłasza, dzięki autobusom staniemy się miastem ekologicznym. A Naczelnik Urzędu Miasta apeluje RATUJMY NASZA PEREŁKĘ. Jeśli coś jest czyste i ekologiczne nie trzeba wzywać do ratowania.

• 100 mln długu wszystko sprzedane, to o ile teraz wzrośnie zadłużenie. 11 mln rocznie tylko odsetki w banku. Jezioro to ściek kanalizacyjny a autobusy ekologiczne. Kabaretu ciąg dalszy.