KALINOWO: ŚRODKI ODURZAJĄCE W MIESZKANIU 24-LATKA

Ponad 10 gramów marihuany ujawnili policjanci w pokoju 24-latka w gminie Kalinowo. Właściciel zabronionych substancji został wczoraj zatrzymany. Za posiadanie środków odurzających prawo przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej w ełckiej komendzie ustalili, że mieszkaniu 24-letniego mężczyzny w gminie Kalinowo mogą znajdować się zabronione substancje. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę i jego rodzinę funkcjonariusze ujawnili suszące się na szafce elementy roślin konopi. Zabezpieczyli również przechowywaną w szafce torebkę foliową z marihuaną. Łącznie kryminalni zabezpieczyli ponad 10 gramów zabronionej przez prawo substancji.

24-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Jeżeli specjalistyczne badania laboratoryjne ostatecznie potwierdzą wstępne wyniki wykazane przez policyjny tester, mężczyzna odpowie za posiadane narkotyków. Grozi za to kara pozbawienia wolności do 3 lat.

ak