POD NAPIĘCIEM

Koalicja Obywatelska – Lewica przegrała reprezentanta w Związku Międzygminnym

foto: Renata Szymaszko. Od lewej: Adam Dobkowski, Włodzimierz Szelążek, Rafał Karaś

Jednym z punktów na dzisiejszej sesji Rady Miasta Ełku było wyłonienie kandydata, który będzie reprezentował miasto Ełk w Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna”, który został powołany uchwałą 10 stycznia 2004 r. przez Rady pięciu Gmin i działa przy spółce Eko — Mazury w Siedliskach. Organami Związku są: Zgromadzenie Wspólników oraz Zarząd Związku.

Ponieważ kadencja dotychczasowego przedstawiciela wygasa pod koniec marca tego roku, rada miasta musi wyznaczyć nowego. Na sesji zgłoszono dwóch kandydatów; dotychczasowego, Dariusza Wasilewskiego (DW) oraz Adama Dobkowskiego (KO-L).

Dariusz Wasilewski jest obecnie przewodniczącym Zarządu Związku Międzygminnego, który ma pracować na rzecz Zgromadzenia Wspólników. W poprzedniej kadencji był także radnym miejskim z ramienia DW oraz przewodniczącym Rady Miasta Ełku. W 2018 roku starował do rady powiatu, osiągając wynik 406 głosów, który nie dał mu mandatu.

Adam Dobkowski to obecny radny miejski reprezentujący w Radzie Miasta Ełku klub Koalicja Obywatelska — Lewica pełniący funkcję wiceprzewodniczącego rady.

Radni miejscy wybierali nowego przedstawiciela w głosowaniu tajnym.
Dariusz Wasilewski (nieobecny podczas sesji) został ponownie wybrany na reprezentanta miasta w Związku, wygrywając tylko 1 głosem. Na biorących udział w głosowaniu 19 radnych otrzymał 9 głosów. Na Dobkowskiego zagłosowało 8 radnych. Natomiast 1 głos był nieważny oraz 1 radny wstrzymał się od głosu.

Wydawać by się mogło, że kandydatura Dobkowskiego zostanie przegłosowana przy wsparciu radnych PiS. Wynik jednak pokazał, że być może na linii KO-L / PiS pojawiały się pierwsze zgrzyty, które przesądziły o dzisiejszym wyniku.

36 komentarzy

36 Comments

  1. Avatar

    ełczanka

    26 stycznia 2019 at 14:06

    Jak Pan Dariusz W.poradzi sobie z funkcjami – pól etatu w PUK i jeden dzień wolny , no i etat w Związku? Zastanawiające – może powinien któryś radny o to zapytać się , jak to możliwe jest do ogarnięcia. Ludzi goni się się do pracy za marne pieniądze, albo każę się odchodzić na emeryturę a Pan Dariusz W. pracuje w dwóch firmach ( w roku 2018 był jeszcze przewodniczącym r. miasta – jak on to wszystko ogarnął ???????????????). Tak jest -= to prawda.
    W spółkach miejskich powinien być audyt z miasta, ale nie wizyta prezydenta przy kawie na Walnych Zgromadzeniach, ale taka prawdziwa kontrola, kontrola zakupów oraz sprawdzenie jaki towar został zakupiony i gdzie jest.

    • Avatar

      Wald.

      27 stycznia 2019 at 19:12

      Spółki miejskie do kontroli koniecznie, no i te premie.

    • Avatar

      Figa

      28 stycznia 2019 at 12:22

      A związki cały czy pół etatu?

    • Avatar

      Jolka

      9 lutego 2019 at 15:02

      Gdyby prezio wiedział jaki ma pseudonim w Promedice pewnie by się ucieszył.

  2. Avatar

    Wiecho

    25 stycznia 2019 at 14:26

    Pan. RADNY W to dobry kandydat na prezydenta. Niczym nie ustępuje obecnemu.

  3. Avatar

    Artur

    23 stycznia 2019 at 09:50

    Zastanawiam się jaka rolę w tym cyrku odgrywa Pan Poseł. Nie wypowiada się na ten temat, chłopcy robią błędy nie do naprawienia. Nie popieram go ale cenię bo sam nigdy nie był przechrztą.

  4. Avatar

    onar

    22 stycznia 2019 at 11:52

    Do wyborcy.Nic dodać nic ująć.Wszystko w tym temacie.

  5. Avatar

    Stonka

    21 stycznia 2019 at 20:30

    Czy to oznacza, że Dariusz W. będzie znowu przewodniczącym związku? Jak ten człowiek się nie zna. Zresztą wyniki wyborów do powiatu o tym świadczą. Ludzie stracili do niego zaufanie gdyż przez 4 lata nic nie zrobil.

    • Avatar

      Wiktor

      21 stycznia 2019 at 20:40

      U prezia nie jest istotne czy się zna czy nie aby był swój i posłuszny. No i ta premia.

  6. Avatar

    Wyborca

    21 stycznia 2019 at 20:11

    Kandydatura Pana Dobkowxkiego by przeszla i sesja nie byłaby przeniesiona gdyby ten facet miał jaja. Nie rządzi się z fotela albo przez telefon. Czy Pan kiedyś to zrozumie. Podobnie czyni Schetyna dlatego partia którą jeszcze popieram ma takie wyniki.

  7. Avatar

    Adam

    18 stycznia 2019 at 22:07

    a moze poprostu Dobkowski to kiepski kandydat?

  8. Avatar

    tok

    18 stycznia 2019 at 06:42

    Do joanny.Wiekszość obywateli musi wiedzieć że samorząd szczególnie rada to też polityka ze względu na opcje polityczne.Rady w samorządach to delikatna materia ,;starzy :radni muszą wiedzieć że dobry pasterz LIDER ,umie swoją delikatnością osiągnąć kompromis wtedy grupa jest zjednoczona.Najczęściej wystawia się mlodych radnych na pierwszą linię frontu reszta kibicuje. Zyczę radnym dobrych działan na rzecz miasta

  9. Avatar

    Karola

    17 stycznia 2019 at 21:46

    Panie Radny Karaś . Dlaczego? A tak Pana szanowałam ?

    • Avatar

      Jolka

      18 stycznia 2019 at 10:27

      To znaczy że ten Karaś to też Kałuża.

    • Avatar

      Paulina

      22 stycznia 2019 at 09:49

      Zastanawia mnie ze młodzi ludzie nie myślą o przeszłości. Przecież w Ełku na zawsze zostaniecie Kałuża i , przechrzta i , lawirantami czy gałazkami na wietrze. Opamietajcie się chłopaki. Z preziem nikt nigdy nie zyskał.

  10. Avatar

    Gacek

    17 stycznia 2019 at 20:57

    Ta kadencja w odróżnieniu od poprzednich będzie ciekawa. Przed nami takie smaczki jak absolutorium, czy dyskusja o stanie miasta, i będzie ostro, bo radni KO nie popuszczą bez względu na wszystko – taką mam nadzieję. A co do kałuży, to jest taki w DW, który już w poprzedniej kadencji to przetestował. Nie wiem jak może sobie spojrzeć w lustro.

    • Avatar

      Miastowy

      17 stycznia 2019 at 21:55

      Choć chęci są wielkie to na nic wysiłek, gdy nie ma się większości w radzie.

    • Avatar

      Wyborca elk

      18 stycznia 2019 at 10:25

      Czy to prawda że Tyszkiewicz był w PiS a Klimowicz w PO? Czy to prawda że to Przechrzty?

    • Avatar

      Kamila

      18 stycznia 2019 at 10:30

      Chodzi Ci o Tyszkiewicza czy Klimowicza? Chyba że coś poszlo w tajemnicy.

    • Avatar

      Ewa N.

      18 stycznia 2019 at 13:31

      Pani Porucznik też zmieniła opcję w czasie trwania kadencji. Przeszła do pisowskiego DW.

      • Avatar

        Jan

        18 stycznia 2019 at 15:16

        Czyli kolejna przechrzta. Powiem jej na ulicy, uprzejmie witam i pozdrawiam Panią przechrztę.

  11. Avatar

    Obserwator

    17 stycznia 2019 at 20:09

    Czyżby posypała się koalicja PO PiS?

  12. Avatar

    Ola

    17 stycznia 2019 at 20:08

    Jedno jest pewne Wesołowski i koledzy są tymczasowo spaleni. Ja pierwszy każdemu z ich na ulicy powiem Dzień dobry Panie Kałuża. Mogą naprawić błędy, czekamy.

  13. Avatar

    Joanna. Konieczki

    17 stycznia 2019 at 20:04

    Większość KOL to doświadczeni w samorządach ludzie. Dali się okrutnie wymanewrować.Nie było żadnej strategii. Wstyd! Nie było Karpieni. Wsiowatego i Tyszkiewicza i przegrali. Przemyślcie to państwo radni. Jesteście o klasę lepsi niż te żarłoki z Burmistrza.

    • Avatar

      Wiesia.

      25 stycznia 2019 at 14:23

      Słyszałem w UM że jedyny ratunek finansowy dla Burmistrza jest wilczy apetyt radnej dobrzakow.

  14. Avatar

    Darek

    17 stycznia 2019 at 20:01

    Mimo wszystko gratulacje dla KO-L. Dobrze, ze jest. Chociaż nic nie wskórają. Jest ich za mało. Pozostałe łapki znowu pójdą w górę bez zastanowienia. I tak nic się nie zmieni w mieście. Czas wyjeżdżać, a miałem nadzieję. na normalne miasto.

  15. Avatar

    alek

    17 stycznia 2019 at 19:59

    Radni z PiSu chyba jaj nie mają, raz tak głosują raz tak. Albo ktoś nimi steruje?

    • Avatar

      Przedsiebiorca

      18 stycznia 2019 at 10:43

      Przeddzień sesji o 16 spotkanie z preziem w Rauszu. To odpowiedź. W UM to nie tajemnica.

  16. Avatar

    Wald.

    17 stycznia 2019 at 19:55

    Pisuary miały zbiórkę u prezia poprzedniego popołudnia każdy w U to wie. Albo coś dostali albo coś im obiecano. Tymczasem w oczach wyborców to sprzedajna
    grupa. To upadek młodych ludzi którzy zaczynają od złych nawyków. Ciężko będzie to odrobić. Będą za nimi na ulicy krzyczeć Kałuże!!! W Polsce Kałuża to ohydne słowo.

    • Avatar

      Andy

      18 stycznia 2019 at 10:49

      Pis to mało lubiana formacja w Ełku. Teraz zaczęli dobijać gwoździe do trumny. Już zapisalismy nazwiska przechrztów.

      • Avatar

        Andy

        18 stycznia 2019 at 10:51

        Po prostu nie mogą liczyć na nasze głosy w następnych wyborach.

  17. Avatar

    Kolega

    17 stycznia 2019 at 19:04

    Niestety wszystko wskazuje na to, że jednak DW dopnie swego i nadal beztrosko będzie zadłużać nasze miasto. Szkoda. Pozytywem jest dotychczasowa postawa koalicji obywatelskiej i jej działania podczas posiedzeń komisji. Wierzę, że sobie poradzą bez względu na chwiejny pis.

    • Avatar

      Miastowy

      17 stycznia 2019 at 19:13

      Bez większości na sesji to działania na komisjach nic nie dadzą.

      • Avatar

        Robert

        18 stycznia 2019 at 10:47

        To prawda ale na sesjach radni KO-L zadają wiele pytań.

    • Avatar

      Kol

      17 stycznia 2019 at 19:56

      Też wierzę ale trzeba jaj.

  18. Avatar

    Miastowy

    17 stycznia 2019 at 18:43

    PiS głosował dziś jak chciał czyli byle jak. Była szansa na cięcia w budżecie ale radni z PiS nie byli tym zainteresowani i poparli DW o przerwę w obradach sesji do 30 stycznia.

zostaw odpowiedź

To Top