KPP Ełk: Dzielnicowi zatrzymali poszukiwanego. Później pomogli jego partnerce, która pijana spała w centrum miasta

Dzielnicowi z gminy Ełk jadąc ulicą w centrum Ełku, zatrzymali poszukiwanego 35-letniego mężczyznę, wobec którego sąd orzekł karę pozbawienia wolności 1 roku i trzech miesięcy. Udzielili również pomocy jego partnerce, która pijana spała pod jednym z budynków w centrum miasta.

Dzielnicowi z terenu gminy Ełk przejeżdżając ulicą Armii Krajowej w Ełku, zauważyli idącego, znanego im 35-letniego mieszkańca ich dzielnicy. Mężczyzna na widok radiowozu próbował ukryć się przed policjantami i schował się pobliskiej bramie. Policjanci, wiedząc, że 35-latek poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności, natychmiast pojechali za nimi i po chwili zatrzymali go. Mężczyzna powiedział, że o zatrzymaniu chciałby poinformować swoją partnerkę, która miała czekać na niego w pobliżu. Policjanci pojechali we wskazane przez zatrzymanego miejsce i pod budynkiem zauważyli śpiącą kobietę. 44-latka leżała na kilku rozłożonych torbach i była tak pijana, że policjanci mieli problem, żeby ją obudzić. Mając na uwadze, że dalsze przebywanie kobiety na powietrzu, w taki niskich temperaturach, mogło zagrażać jej życiu i zdrowiu, dzielnicowi wezwali Pogotowie Ratunkowe. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, kobietę, dla jej własnego bezpieczeństwa, doprowadzono do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie.