Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

KPP Ełk: Złamali zasady kwarantanny. Areszt i pouczenia

Pomimo ciągłych apeli, wciąż znajdują się osoby, które łamią zasady dotyczące odbywania kwarantanny, a tym samym lekceważą zalecenia służb i wysiłki wszystkich osób w walce z koronawirusem. Tylko wczoraj policjanci ujawnili cztery osoby, które nie zastosowały się do zasad kwarantanny.

Umundurowani funkcjonariusze codziennie sprawdzają, czy osoby poddane kwarantannie spełniają swój obowiązek i przebywają w miejscu zamieszkania. Mieszkańcy naszego powiatu z reguły poważnie traktują obowiązujące zalecenia i nie naruszają nałożonych rygorów. Zdarzają się jednak osoby, które lekceważą zalecenia służb i wysiłki wszystkich osób w walce z koronawirusem.

Tylko wczoraj policjanci ujawnili trzy osoby, które po powrocie z zagranicy nie zastosowały się do zasad kwarantanny domowej i nie zważając na to, że mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia innych, opuściły miejsce zamieszkania.

Jednego z mężczyzn policjanci znaleźli pijanego w parku. To 24 -letni mieszkaniec naszego powiatu, który wrócił z Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie przygotowanym do odizolowania osób objętych kwarantanną.

Wczoraj policjanci kontrolowali również 39-letniego mieszkańca Ełku, który po powrocie z zagranicy został objęty kwarantanna domową. Mężczyzna zastosował się do obowiązujących zasad i przebywał w miejscu zamieszkania razem ze swoją żoną. Policjanci pouczyli, że zgodnie z obowiązującymi przepisami także członkowie rodziny wspólnie zamieszkujący objęci są kwarantanną. Pomimo tego kilkadziesiąt minut później policjanci zostali poinformowani, że żona mężczyzny wyszła z mieszkania wyprowadzając psa.

Przypominamy, że od 01 kwietnia 2020 roku automatyczną kwarantanną objęte są wszystkie osoby, które przebywają w jednym mieszkaniu z osobami kierowanymi na kwarantannę domową.

W stosunku do osób, które nie stosują się do obowiązku pozostania w miejscu odbywania kwarantanny, policjanci poza wszczęciem czynności wyjaśniających, przekazują informacje do Inspekcji Sanitarnej. Za złamanie zasad kwarantanny grozi kara grzywny do 5.000 zł oraz kara administracyjna do 30.000 zł.

Komunikat prasowy KPP Ełk