Mieszkaniec zarzuca zakładowi w Siedliskach zmieszanie śmieci i składa reklamację

Dziś do mediów wpłynęła informacja o reklamacji na działania zakładu Eko – Mazury w Siedliskach.

—10 czerwca w godzinach rannych oddałem w PGO 3 kg opakowań szklanych, 1 kg tworzyw sztucznych i 0,5 kg papieru i tektury. Wrzucając butelki do kontenera przeznaczonego na opakowania szklane stwierdziłem, że w kontenerze znajduje się kilka okiennych pakietów szybowych. Jest to niedopuszczalne, jeżeli ma to miejsce w pseudo nowoczesnym zakładzie w Siedliskach, który obsługuje gminny, to jest to kpina lub całkowity brak elementarnej wiedzy wśród pracowników zakładu w Siedliskach — czytamy w treści reklamacji. Do pisma załączono na dowód także zdjęcie.

O co chodzi obywatelowi?

Mieszkaniec postanowił zawieźć do zakładu swoje posortowane wcześniej odpady. Będąc już na miejscu zauważył, że w zakładowym kontenerze na szkło znajdują szyby okienne, które nie powinny się tam znaleźć. Co oznacza, że doszło do zmieszania posegregowanych śmieci. Po co zatem mieszkaniec segreguje, jeżeli w zakładzie śmieci zostały zmieszane — takie pytanie nasuwa się od razu po przeczytaniu pisma.

— Z tego zdjęcia za mało wynika — mówi miastu-gazecie.pl Jerzy Czepułkowski — przewodniczący Zarządu Związku Międzygminnego. — Jednak na pewno szkło okienne nie może być mieszane ze szkłem opakowaniowym. Być może doszło do błędu lub niedopełnienia obowiązków. Na pewno to sprawdzimy.

Jerzy Czepułkowski zapewnia też, że przyjrzy się sprawie i jeżeli faktycznie dochodzi do takich sytuacji, to takie błędy zostaną wyeliminowane.

• czy ten nader aktywny mieszkaniec Ełku ma pojęcie jak zaszkodził środowisku naturalnemu poprzez emisją CO2 – spalaniem paliwa/ energią potrzebną do jego wydobycia / rafinerii / dystrybucji etc.etc. dowożąc te 3 kg szkła, 1 kg ropopochodnego tworzwa polimeryzowanego i 0,5 kg. papieru?????? no chyba że dostarczył to „zieloną” energią – rowerem lub z „buta”. O co w tym chodzi , o ekologię, czy atencję ??? W tym temacie chyba jestem zielony w przenośni i dosłownie. Proszę światłych o oświecenie.

• Nie do końca, Koma ma już pojazdy podzielone na dwie komory. Dla zabudowy jednorodzinnej może zabrać bio i resztkowe co 2 tygodnie jednym kursem ale obsłuży 2 razy taki obszar, tworzywa sztuczne też trzeba zabierać co 2 tygodnie jednak powinny one być zbierane w workach żółtych które powinna dostarczyć gmina, załadunek tworzyw sztucznych w workach zamiast w pojemnikach jest 4 razy krótszy niż w pojemnikach, papier i szkło co 8 tygodni. Cała cywilizowana Europa sobie poradziła,w Szwecji jest 5 frakcji osiągają 99% recyklingu my mamy 20%.

• W Szwecji, panie Wiesławie, to nawet kaucję na butelki PET mają wprowadzoną – no ale to protestanty, lewaki i coś tam jeszcze…

• Panie Wiechor, czy ma Pan jakiekolwiek pojęcie o czym Pan pisze? , 99 % odzysku ?!?!? Pan słyszał że gdzieś dzwonią,ale nie wiesz Pan gdzie, jednak Pan z całą pewnością twierdzisz że w kościele ……… Gratuluję Panu wszechstronnej wiedzy i chylę czoła za doświadczenie. Popadam w konsternację. Zobaczyła żaba jak konie kują i sama sie podstawia ……. Pan zwróć uwagę Prezydentowi Ełku i usilnie postuluj aby na świeżo zrobionej ścieżce rowerowej(podobno z Pana inicjatywy) postawił choćby jeden kosz na śmieci, gdyż na chwilę obecną nikt o tym nie pomyślał – nawet Pan , wielki miłośnik przyrody. Więc spacerowicze i ” turyści” ładują śmieci do jeziora lub do jedynego śmietnika (na kilkukilometrowej ścieżce) który jest moją własnością i jest opróżniany na mój koszt. Kończąc , wiem i czytałem ( sms do P. Czepułkowskiego) że uwielbiasz Pan pochwały, wyróżnienia, odznaczenia i gratulacje, a nawet się Pan sam dopominasz o nie więc,- pozwoli Pan iż i ja pogratuluje Panu szczerze i z dogłębnym uznaniem . Dopiął Pan swego, po Pańskich zawiadomieniach do organów porządkowych zostałem dotkliwie 😉 ukarany mandatami – trzykrotnie , nie zrobiło to na mnie większego wrażenia Panie „Strażniku Praworządności” ani nie wystraszyło ( nie boję się wariactwa i prostactwa postpegerowskiego i innych dewiacji ) Szkoda tylko niewinnego kierowcy , który zapłacił ze swej skromnej i ciężko zapracowanej pensji – ale Pan tego nie pojmiesz, co znaczy każdy ciężko zapracowany grosz. Rozmawiając z Panem ostatnimi razy, rozstaliśmy się w miłej i sąsiedzkiej atmosferze , takie odniosłem wrażenie – pomimo” ostrego” zapoznania . Widać błędnie odczytałem finisz spotkania. Reasumując, stwierdzam iż brak Panu odwagi cywilnej- rozstajemy się w „miłej” atmosferze , a kilka dni później Pan piszesz z zajadliwością pit bull terriera zawiadomienia do wszelkich służb porządkowych z żądaniem o ukaranie Dracewicza za karygodne łamanie prawa .Szanowałem i szanuję Pana jako mężczyznę , więc się Pan zachowuj jak na faceta przystało, miej Pan nabiał pomiędzy nogami i wygarnij mi Pan w oczy co, Pan o mnie myślisz i nie bądź Pan hipokrytą. Kończąc i sumując moje doświadczenia z Panem i doniesienia z mediów, w moim odczuciu jesteś Pan chorobliwym- atencjuszem, zalecałbym terapię z korzyścią dla Pana, i innych spotykających się z Panem. Pozdrawiam i życzę kropli miłości w sercu.

• Wiadomo,że tzw SEGREGACJA to pic na wodę! Skoro i tak w Siedliskach znowu segregują………….

• Pytam panów śmieci wywożących. Czy macie sprzęt by jednorazowym przyjazdem wywieźć posortowane śmieci. Odpowiedź, chyba zwariowales. Wszystko pójdzie do jednego pojemnika i sortowania znowu posortuje. To ja powiem, rządzą nami idioci.

• Kilka lat temu zabierali telewizory. Na pakę, zgniatarka i razem z innymi śmieciami po szło! Ot i cała segregacja.

• Haahaha kamerę w konterach nie zlaoza

• Wiesiek w akcji, oj zagiął parol na zakład. Pewnie Krzychu mu pomaga hahhahaha