Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

PIŁKA NOŻNA – III LIGA. ROMINTA GOŁDAP – MKS EŁK 1:1 (1:0)

Zimową przerwę mają już drużyny grające w III lidze podlasko-warmińsko-mazurskiej. Na zakończenie seniorzy Mazurskiego Klubu Sportowego zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Romintą Gołdap. Dużo mniej powodów do radości mają za to juniorzy MKS-u, grający w Centralnej Lidze Juniorów.
III liga
W weekendowym pojedynku w Gołdapi MKS Ełk podzielił się punktami z Romintą Gołdap. Choć zanosiło się na to, że ełczanie w ogóle dorobku punktowego w Gołdapi nie poprawią. Gospodarze objęli prowadzenie w 26. minucie po bramce Daiji Kimury. W drugiej połowie sędzia podyktował rzut karny dla Rominty, ale świetnie w bramce zareagował Kamil Ulman, który jedenastkę obronił. To oraz wejście Patryka Gondka z gorączką pozwoliło drużynie doprowadzić do remisu. Wyrównującą bramkę w 88. minucie meczu strzelił nie kto inny jak Kamil Jackiewicz, najskuteczniejszy strzelec zespołu.
Mało kto pewnie spodziewał się, że runda jesienna ułoży się dla seniorów tak dobrze. MKS kończy ją na pewnym drugim miejscu (44 punkty w 19 meczach), tracąc do liderującej Olimpii Elbląg 4 oczka i z bezpieczną przewagą pięciu punktów nad kolejnymi rywalami. Piłkarzy na boisku zobaczymy najwcześniej w marcu.
Centralna Liga Juniorów
Nie wiedzie się natomiast ich młodszym kolegom, którzy są na półmetku rozgrywek. W miniony weekend rozegrano awansem pierwszą kolejkę rundy rewanżowej, ale to wiele w obrazie gry młodych piłkarzy nie zmieniło. Ełczanie doznali na własnym boisku kolejnej wysokiej porażki. Tym razem pogromcą MKS-u była Stal Rzeszów, która wygrała mecz 5:1. Honorową bramkę dla Ełku strzelił tuż przed końcem spotkania Mateusz Skonieczka (88. min.). Przed juniorami jeszcze jeden mecz przed przerwą. W niedzielę 29 listopada zmierzą się w Bełchatowie z tamtejszym GKS-em. Jedno jest pewne, młoda drużyna musi solidnie przepracować zimę i wiosną spróbować powalczyć o wyjście ze strefy spadkowej. aZa