Strona główna » Sport » Nagrody sportowe dla najlepszych ełckich sportowców
Sport

Nagrody sportowe dla najlepszych ełckich sportowców

www.elk.pl

Prezydent Ełku przyznał 10 nagród sportowych wyróżniającym się ełckim sportowcom. Wręczenie odbyło się dziś (30 września) w Urzędzie Miasta.

Nagroda to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.
Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku przyznał kolejne w tym roku nagrody sportowe, tym razem jest ich 10.

Wręczenie nagród odbyło się dzisiaj (30 września) w ełckim ratuszu, podczas posiedzenia Rady Sportu. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz oraz Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki Rady Miasta Ełku Michał Tyszkiewicz wręczyli nagrody następującym zawodnikom:

1. Krzysztofowi Przybyszowi – zawodnikowi UKS MOS Ełk (pływanie)
• 1 miejsce — MP 14 i 15-latków, Olsztyn — lipiec 2019 (50 m stylem grzbietowym)
• 2 miejsce — MP 14 i 15-latków, Olsztyn — lipiec 2019 (100 m stylem grzbietowym)
2. Wiktorowi Grzegorczykowi – zawodnikowi UKS MOS Ełk (pływanie)
• 1 miejsce — Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Drzonków — lipiec 2019 r. (1500 m styl dowolny)
• 2 miejsce — Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Drzonków — lipiec 2019 r. (800 m styl dowolny)
• 3 miejsce — Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Drzonków — lipiec 2019 r. (400 m styl dowolny)
3. Wiktorii Gredel – zawodniczce UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
4. Aleksandrze Kosiorek – zawodniczce UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
5. Izabeli Pajewskiej – zawodniczce UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
6. Kalinie Perczak – zawodniczce UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 3 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
• 4 miejsce – Puchar Młodzieży w Corgeno – Włochy – sierpień 2019 r. (dwójka podwójna)
7. Dawidowi Chrościelewskiemu – zawodnikowi UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
8. Dawidowi Seroce – zawodnikowi UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
9. Michałowi Synowiec – zawodnikowi UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)
10. Jackowi Bagińskiemu – zawodnikowi UKS MOS Ełk (wioślarstwo)
• 1 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna ze sternikiem)
• 2 miejsce – Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Kruszwicy – lipiec 2019 r. (czwórka podwójna bez sternika)

Łączna kwota przyznanych i wręczonych dzisiaj nagród to 5 000 zł.
W budżecie miasta Ełku na 2019 r. zaplanowano łączną kwotę 14 tys. zł na nagrody sportowe.

Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok, natomiast na stypendia sportowe w dwóch terminach do 30 czerwca i do 30 grudnia.