POD NAPIĘCIEM

Nie dla mieszkań socjalnych na Kolejowej! Ełczanie chcą protestować

9 listopada 2018 roku miasto ogłosiło przetarg na budowę mieszkań socjalnych przy ul. Kolejowej. To pierwszy etap budowy, który zakłada powstanie 60 mieszkań. Lokale mają być wyposażone we wszelkie media w tym tv i internet, domofony. Elementami wyposażenia budynku mają być, między innymi: platforma pionowa dla osób niepełnosprawnych, schodołaz, skrzynki na listy, piece gazowe, umywalki z bateriami, zlewozmywaki z bateriami i szafkami, wanny z bateriami, miski ustępowe, uchwyty i siedziska dla osób niepełnosprawnych. Wokół mają powstać parkingi z płyt ażurowych, a teren ma być zagospodarowany zielenią niską i wysoką.

Budowanie mieszkań socjalnych o tzw. standardzie deweloperskim, w opinii powszechnej budzi ogromne emocje. Jednak każdy samorząd musi stworzyć warunki, które mają zaspokoić potrzeby mieszkaniowe danej wspólnoty. Jest to po prostu zadaniem gminy. Czy lokacja ta jest uzasadniona a protest mieszkańców słuszny? I czy są jakieś inne rozwiązania na tego typu sytuacje?

 

— Wszelkie działania władz miasta dążące do zwiększenia zasobów lokalowych będących własnością Gminy Miasto Ełk uważam za właściwe — mówi nowo wybrany radny miejski Hubert Górski (KO). — Pragnę zauważyć, iż sprawa budowy budynku socjalnego przy ulicy Kolejowej została podjęta przez ustępującą Radę Miasta. Zadane pytanie rodzi we mnie dwa zupełnie inne pytania. Po pierwsze, dlaczego samorząd nie konsultuje z mieszkańcami ważnych inwestycji z punktu widzenia funkcjonowania miasta? Natomiast drugie pytanie to: czy miasto Ełk posiada spójną wieloletnią strategię budownictwa mieszkaniowego komunalnego/socjalnego?

— Będę przeciw tej lokalizacji — mówi radny Dariusz Dracewicz (KO). — Rozumiem oburzenie ludzi i biję się w pierś, sam głosowałem za budową mieszkań socjalnych, bo takie mieszkania muszą powstawać czy nam się to podoba, czy nie. Byłem pewien, że miasto posiada teren miejski na budowę tego typu inwestycji tylko na Kolejowej. Dziś wiem, że takie mieszkania mogą jeszcze powstać na Sikorskiego i być może na Zatorzu. Dlatego, jak tylko mogę, będę wspierał mieszkańców, aby ten problem rozwiązać, z korzyścią dla obu stron, ale jest to, niestety, bardzo trudne.

Bardziej dosadnie sprawę komentuje jedna z mieszkanek osiedla. — Miasto przede wszystkim musi zdać sobie sprawę, że pomagać nie znaczy dawać. Pomóc trzeba znaleźć pracę i zainwestować pieniądze w mieszkania spełniające tylko podstawowe potrzeby tych ludzi. Nie chcesz pracować? Żyj na ulicy. Wśród takich ludzi mieszkają również osoby mające problem z prawem. W jaki sposób mam czuć się bezpiecznie? Jak mam zostawić mieszkanie z poczuciem ulgi wychodząc codziennie do pracy? Jak mam się nie bać, wychodzić na piechotę? — Wiem, że słowa te są bardzo przykre, ale prawdziwe. Starczy już ubierania złych sytuacji w piękne wyrażenia, tylko dlatego, że komuś może być przykro — podsumowuje mieszkanka.

Zjawisko budowania mieszkań socjalnych często spotyka się z krytyką społeczeństwa. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że bieda biedzie jest nierówna, a „wkładanie ludzi do jednego worka”, może być krzywdzące. Aczkolwiek rozwiązywanie problemów ludzi poprzez spełnianie tylko ustawowego obowiązku, jakim ma być zapewnienie lokum, nie rozwiązuje żadnego z problemów a jedynie „udaje” jego rozwiązanie.

— Rozumiem oburzenie mieszkańców osiedla Sosnowa, którzy ciężko pracują na spłatę rat kredytu za mieszkanie w okolicy, która reklamowana była jako miejsce prestiżowe, ostoja spokoju, komfortu i bezpieczeństwa — pisze Hubert Górski. — Po kilku latach od kupna swojego wymarzonego „m”, dostają komunikat, że w ich bezpośrednim sąsiedztwie zostaną wybudowane bloki socjalne. W tej sytuacji władza ma całkowicie za nic zdanie, opinię i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – ełczan. Wygląda to tak, jakby decydent obudził się rano, pomyślał o nowym projekcie i podjął decyzję o realizacji. W tym miejscu nasuwa mi się scena z filmu „Poszukiwany, poszukiwana”, gdzie w ramach autorskich poprawek do projektu urbanistycznego, dyrektor w miejscu jeziora ustawia punktowiec, a jezioro przenosi gdzie indziej — kontynuuje Górski.

— Oczywiście mieszkania socjalne i komunalne są potrzebne i również muszą być budowane na terenach, które są w zasobach miasta — przedstawia drugą stronę Górski. — Gdyby którykolwiek z inicjatorów tej inwestycji wyszedł z własnej strefy komfortu i pofatygował się do mieszkańców, przedstawił swoją propozycję i wysłuchał uwag i opinii, dziś nie byłoby tylu nerwów i rozgoryczenia. Hasło „mieszkania socjalne” niesie często za sobą negatywny ładunek emocjonalny, ponieważ wiele osób wyobraża sobie, że lokatorami mieszkań socjalnych są tylko osoby dysfunkcyjne społecznie, jednak nie zawsze tak jest.

— Powinno się wynajmować mieszkania takim ludziom tymczasowo — uważa mieszkanka osiedla, aby nie mogli traktować tego, jak nagrodę za dotychczasowe zachowania. Poza tym, jak się w szkole gada w jednej ławce to się uczniów przesadza, żeby nie utrudniali lekcji pozostałym. Zgromadzenie ludzi chętnych na mieszkanka socjalne w jednym miejscu to pomysł lekkomyślny. Skoro radny jeden z drugim nie uważa tego za problem, to proponuje postawić te bloki pod swoimi oknami. — ripostuje.

— Obserwując budownictwo socjalne w innych miastach i zestawiając je z ogłoszoną już specyfikacją, można odnieść wrażenie, że w tej konkretnej inwestycji nie będą zasiedlane osoby dysfunkcyjne, a jedynie w trudnej sytuacji życiowej, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Stać je natomiast na opłacanie czynszu, mediów normalne życie i dbanie o wspólne sąsiedzkie dobro. Pytanie więc do prezydenta i urzędników, czy ta inwestycja nie jest budową mieszkań komunalnych, a nie socjalnych? — stawia pytanie Górski.

Mieszkańcy będą walczyć
Lokatorzy osiedli: Sosnowa, Wczasowa i ul. Kolejowej są w trakcie zbierania podpisów pod wnioskiem, który ma być skierowany do radnych miejskich i prezydenta Andrukiewicza. Mieszkańcy na to nie pozwolą i głośno będą protestować, bo starczy już tego dawania wszystkiego do oporu ludziom, którzy nie robią nic, żeby na to zapracować — mówią. „Kupowaliśmy te mieszkania, żeby mieć spokój, ciszę i poczucie bezpieczeństwa. Również w Pana kampanii wyborczej był zapis budowy mieszkań komunalnych, a nie socjalnych. To znaczna różnica” — tak brzmi jeden z zapisu protestu, który będzie skierowany do prezydenta Ełku.

O zdanie na temat budowy nowych mieszkań socjalnych zapytaliśmy też radnego Dobra Wspólnego Nikodema Kemicera, który kandydował do rady miejskiej z okręgu, którego dotyczy omawiany przez nas problem. Ten natomiast w odpowiedzi na zadane przez nas pytanie stwierdził, że „Na chwilę obecną bardzo ciężko ustosunkować mi się do tej informacji, nie mam wystarczającej wiedzy na ten temat. W najbliższym możliwym czasie zagłębię się w tej materii i będę mógł więcej coś powiedzieć/napisać. „

Odpowiedź radnego Kemicera można by potraktować jako asekuracyjną. Nie wiemy tylko, czy radny nie wie o niezadowoleniu mieszkańców swojego okręgu, czy o budowie mieszkań socjalnych, bo ta była wpisana już do budżetu, o czym radny Kemicer powinien wiedzieć.

Do tematu wrócimy. (galeria zdjęć dotycząca obecnego stanu mieszkań socjalnych  przy ul. Sikorskiego)

43 komentarze

43 Comments

  1. Bloomkvist

    20 listopada 2018 at 19:55

    Build a wall, and make Mexico pay for it !!!!

  2. Artur

    20 listopada 2018 at 17:23

    Do Małgorzaty. Zauważyłaś że wszystkie drażliwe sprawy to po wyborach. Zimnołapy jest słynny z tego, dlatego ogłupia mieszkańców. Godzi się na wszystko a po wyborach z grubej rury, nie liczy się z nikim. Tak będzie jeszcze rok a potem już będzie cacy cacy. I oglupieni mieszkańcy zapomną. Jedyny Ratunek to nowa rada już tylko 11 dobrzakow zamiast 18 to duża różnica. Oby tylko patrzyli im na ręce bo po poprzedniej kadencji widać że będzie na co patrzeć.

  3. Wiesiek.

    20 listopada 2018 at 15:46

    Swego czasu widziałem projekt Osiedla Komunalnego czy Socjalnego przy ul. Sikorskiego. W projekcie jest osiem a może i więcej bloków aż do torów kolejowych Ełk – Olecko, więc po co nowa lokalizacja?.

    • Janina

      23 listopada 2018 at 10:30

      Problem że Andruk sam nie wie. W radach cienko od dobrzakow. Ciężko będzie rządzić bo będą im na łapy patrzeć. Prześledzą przetargi na sprzedaż ziemi developerom. Z czego więc się cieszyć.

  4. Tutejszy

    20 listopada 2018 at 13:53

    Socjalne to też komunalne czyli właścicielem jest miasto . Nie każdego stać na utrzymanie dużego lokalu o wysokim standardzie . W zasadzie nie różnią się niczym od lokali mieszkalnych , a od starych kamienic na Orzeszkowej czy Wawelskiej wyraźnie są na plus. Ja jestem za , ale pod warunkiem sensownego gospodarowania lokalami żeby poprawić gospodarkę w całości zasobów komunalnych, a nie zasiedlać jak leci wg listy i stawiania wymagań.

  5. Mariusz

    20 listopada 2018 at 11:20

    Mieszkań socjalnych nie trzeba budować w Ełku. Można je wynajmować w byłych PGR-ach poza Ełkiem

  6. Mar.

    19 listopada 2018 at 21:05

    Jeszcze będziecie szykować taczkę.

    • Lot.

      20 listopada 2018 at 17:08

      Taczka już czeka

  7. Agnieszka

    19 listopada 2018 at 12:04

    No nieźle, czyli obiecanej obwodnicy już nie będzie? A minęło dopiero kilkanaście dni po wyborach. Przed wyborami obiecywali obwodnicę i były już na nią pieniądze zagwarantowane! Przecież to co się dziej w godzinach szczytu to tragedia jest.

  8. Marek

    19 listopada 2018 at 06:48

    5500 mieszkańców zagłosowało przeciw nierobowi od kwiatków. Który zrobił gospodarczą pustynię z Miasta. Chwała im za to bo to jest sygnał że w mieście dzieje się źle. Jednak wiekszość poparła go zauroczona nie wiadomo czym. Tak wygląda lub lepiej każde Polskie miasto korzystające z środków unijnych. Z przerażeniem czytamy budżet na 2019 rok i sami sprawcy umieścili dane ze dług miasta to 91 mln zł. Przerażenie bierze co to będzie za 5 lat.

  9. Głosujący obywatel

    18 listopada 2018 at 21:36

    A co z małą obwodnicą? Przecież Pan radny z PiS z sejmiku 5 lat temu przed wyborami Czemiel Pawel mówił że będzie jak na niego zaglosujecie. Przed obecnymi wyborami również rowniez sobie przypomnial o tej obwodnucy i fotografował się z innymi Pisowcami, że tym razem będzie. Wybory się skończyły i w miejscu początku malej obwodnicy już budować bloki będą. Niezła kiełbasa wyborcza. Wybory tego Panie Pawle panu nie zapomną

    • Mieszkaniec Kolejowa.

      19 listopada 2018 at 06:33

      Przecież to normalne, nie wiesz co to kiełbasa wyborcza. Kossakowski już od 3 lat mówi o Knyszynie Via Balice małej obwodnicy a wyborcy w te bajki wierzą. Co prezio nawygadywal w ciągu tych 12 lat. Powiedział że bez niego via baltici by nie było. To klamczuch jak inni. Ostatnio ktoś go nazwał zimnołapy.

  10. Tutejszy

    18 listopada 2018 at 19:53

    A Kolejowa to jakaś enklawa dobrobytu i dobrych manier ? Przecież i tam już są budynki socjalne , czy komunalne. Cyganie wyjechali do Anglii to może tego nie widać , ale podobny ludek jak na Sikorskiego. Wrzask był w kampanii, że nie ma mieszkań komunalnych , a jak się buduje to lokalizacja nie pasi ? Działka stała kilka lat do sprzedaży i nikogo nie interesowała. Biedy ten blok nie zlikwiduje , ale może rozwiąże choć parę problemów ludzi w skrajnie trudnej sytuacji. Tylko jak ocenić kto faktycznie zasługuje na pomoc ? Małe mieszkanka to też szansa dla tych co zostali sami w wielkich mieszkaniach i nie radzą sobie. Ważne jak się takimi lokalami dysponuje , a nie gdzie się je buduje. Jak się komuś nie podoba to niech kupi mieszkanko w innym miejscu . Komunałki zawsze będą brudne i śmierdzące. To zapach biedy i upadku. Często na własne życzenie , ale przecież piszą tu tylko sami prawdziwi katolicy ? Znacie to o synu marnotrawnym ?

  11. Marek

    18 listopada 2018 at 18:50

    Tak z ciekawości przejechałem się dziś na Sikorskiego. Wydaje mi się, że te zdjęcia są łagodne a nie wyselekcjonowane najgorsze tak jak to piszą niektórzy, zapewne mieszkańcy owego Sikorskiego. Przecież tam to jakaś czeczenia jest. Ludzie dostali mieszkania za darmo a tak je zrujnowali. Wieczorem to nikt o zdrowych zmysłach tam się nie powinien zapuszczać w realu jest jeszcze gorzej niż na zdjęciach. Pierwszy raz widziałem kobietę z małym dzieckiem w wózku zamroczoną alkoholem tak, że ledwo szła a jej partner na głos w niecenzuralnych słowach komentował otaczającą rzeczywistość. Gratuluję pomysłu asymilacji takich meneli z ludźmi, którzy całe życia muszą zasuwać na kredyty mieszkaniowe. Przecież jest tam masa miejsca na kolejne bloki na Sikorskiego czemu tam radni z prezydentem nie chcą budować kolejnych bloków? Polityka? Nikt nie chce na głos powiedzieć po imieniu, że patologia jest patologią i będzie nią do ostatnich dni, a ich dzieci będą kontynuować patologiczną tradycję.

    • Mar.

      19 listopada 2018 at 06:38

      To pytanie do tych specjalistów dobrzakow. To się klika dobrała. Kolesie ustawieni I to im najważniejsze. Przyjaźń z developerami. Co im tam mieszkańcy następne wybory za 5 lat. Zapomną I znowu zagłosują.

  12. Ktosk

    17 listopada 2018 at 20:46

    Na Sosnowej nie można? A na innej ulicy mozna ? Gdzie indziej ludzie nie chcą czuć się bezpiecznie ? Nie wychodzą wieczorami ? Nie spacerują ? Mnie tez nie było i nie jest stać na mieszkanie,musiałam wziąć kredyt,który muszę spłacać jeszcze 30 lat !!! Z jakiej racji ktoś dostaje za free ?!!! I jeszcze śmieje mi się potem w twarz… brak słów,brak słów..,,

    • Małgorzata

      18 listopada 2018 at 12:33

      Po co ta nienawiść między ludźmi? Zamiast ze sobą walczyć, mieszkańcy powinni zebrać siły i domagać się od rządzących konsultowania z nami pewnych spraw. Nieważne o które osiedle chodzi. Cała ta frustracja wynika z braku wiedzy mieszkańców, która jest na rękę osobom podejmującym decyzje. Swoją drogą, zwróćmy uwagę, że sprawę ruszono zaraz po wyborach.

  13. Jaroslaw

    17 listopada 2018 at 16:21

    Niech mieszkańcy osiedla sosnowa ogrodza się wielkim betonowym murem i będą mieli spokój. Dlaczego chcą protestować? Nie można tworzyć gett. W blokach socjalnych mieszkają również normalni ludzie tak jak w bloku przy galerii na ul. Dąbrowskiego.

    • Wincent

      17 listopada 2018 at 20:18

      Może i 90% normalnych jest ale 10 % patologii zepsuje opinię wszystkim. To nie jest normalną sprawą aby dewastować własny blok. Żeby jeden z drugim zapracował sobie na mieszkanie to może by poszanował ale jak się dostało za darmo to po co szanować.

      • Janek

        17 listopada 2018 at 20:35

        chyba na odwrót 90% patologii a 10% normalnych

    • Mariusz

      20 listopada 2018 at 11:24

      A dlaczego mam się grodzić betonowym murem? Ja właśnie chcę normalnie iść do pracy, do szkoły. Mieszkania socjalne można wynajmować w były PGRach.

    • Igor

      12 grudnia 2018 at 21:11

      Blok na Dąbrowskiego jest komunalny. Z wierzchu ładny a w środku pan był? Jedna kładka notorycznie podpalana, Podpalone wszystkie klamki okienne, Dwa tyg po odnowieniu wydziobanych lamperii znowu dziury, Jeden wielki syf bez poszanowania. Zapraszam Pewnie bez problemu dostanie się pan do środka

  14. Jar.

    17 listopada 2018 at 11:19

    Pokazywanie takiej dewastacji to poroniony pomysł. Wystarczy wejść do klatki na Orzeszkowej czy Wawelskiej. 80%klatek schodowych w Ełku Starym Ełku tak wygląda. To „cudowne miasto” jest picowane od zewnątrz a pospólstwo krzyczy nasz Ełk taki piękny. Mamy takiego „gospodarza” .. Zapomniał o gospodarce i miejscach pracy ale pamięta o elewacjach. Dodatkowo taki śliczny. Nie zapominajmy że to odchodząca rada tak zadecydowała pod wodza zimnołapego, za to zostali ponownie wybrani. Macie teraz swojego pupila.

    • Jan

      18 listopada 2018 at 12:11

      Święta prawda. Wybraliście do rady 11 dobrzakow, w poprzedniej było 18 i to oni zadecydowali idźcie do nich teraz z prośbą o wycofanie.decyzji.Juz się na was wypieli. DOBRZAKI I ICH Zimnołapy to nieszczęście dla miasta.

    • Darek

      18 listopada 2018 at 16:40

      Co to znaczy zimnołapy?

  15. Anna

    17 listopada 2018 at 11:18

    Jak socjal
    To socjal

  16. Adam Baranki

    17 listopada 2018 at 11:10

    Mieszkańcy sosnowej jedyny winny to developer. Nie miał. Prawa powiedzieć że zapewnia wam spokój.Nie wiedząc co będzie obok. Albo wiedział I to ukrył. Niech teraz buduje ekrany. Nic nie wskuracie bo mają poparcie pewnego Pana którego poparli w wyborach.

    • G. M

      18 listopada 2018 at 12:14

      Święta prawda, większość developerów poparła i wspomogla humorzastego. Coś na ten temat wiadomo. Wpisów było sporo. Nawet tego nie ukrywano na stronach UM.

  17. Adam

    17 listopada 2018 at 11:06

    Pan Dracewicz taki zaangażowany bo też tam mieszka. Czy to prawda, zapytać zawsze można.

    • Ktoś

      17 listopada 2018 at 21:31

      Nie, nie mieszka. Boże co za społeczeństwo…

      • J. P.

        18 listopada 2018 at 12:16

        Ty też jesteś tym społeczeństwem. Wg Ciebie patologia to getta.

    • Jaroslaw

      18 listopada 2018 at 11:53

      Nie ma co protestować. Tam jest napisane że zapytać zawsze można.

  18. Ktoś

    17 listopada 2018 at 07:51

    Tylko szkoda pracy i kasy na budowanie takich bloków. Kiedyś mieszkałam w jednym z bloków na ulicy Sikorkiego. Część osób którą chciala żyć normalnie i szanował bloki nie byla za to szanowana przez inne osoby tzw (patologie) przykro mi ze tak pisze o tych ludziach ale niestety tak jest. Dorastające dzieciaki zmieniały się w małych przestępców. Czasem wieczorem było wyjść strach z domu. Kobiety tzw „samotne matki ” które praktycznie co roku rodziły kolejne dziecko , które pewnie brały się z powietrza no bo skąd skoro kobiety były samotne .
    Wszyscy pili na potęgę. Wiadomo było kiedy te samotne matki dostawały kase bo taksówki jezdzily wtedy jedna za druga więc przez jakies 2 góra 3 dni były imprezy. Potem głodne dzieci zjadły to co leżało na chodniku lub w piaskownicy albo prosily zeby ktos im dał chociaz cukierka. Plac zabaw został rozwalony w ciagu kilku miesiacu przypuszczam , że ktos poprostu nie miał opału w zimę i sobie przygarnal. Bloki są w oplakanym stanie. Dziury w ścianach itp. Żeby musieli sami za to za płacić to napewno nie było by tego wszystkiego, ale skoro wszystko dostali za darmo nie musieli zaplacic ani grosza to jest jak jest niestety. Ludzie placa wielka kase zeby sobie kupic mieszkanie a takie patole ani nie chodza nigdzie do pracy ani nie potrafia uszanować tego co dostali. Takie bloki to koszmar wiec nie dziwie sie ludziom że beda sie temu sprzeciwiać w 100 % popieram.
    Serdecznie pozdrawiam.

    • Jaroslaw

      17 listopada 2018 at 11:27

      Na całym świecie są takie grupy społeczne. Po co są te nieroby że straży miejskiej. Z drugiej strony ich obecność przy nowobogackich nie pozwoli zapomnieć że takie coś istnieje I potrzebuje pomocy. Wielu wspaniałych mieszkańców mieszka w złych warunkach a patologii dale się nowe mieszkania. To ci ludzie płacący sumiennie czynsz powinni otrzymać nowe mieszkanie a rodziny patologiczne powinny iść na ich miejsce.

      • Rudy

        18 listopada 2018 at 05:18

        Nowobogackich? Z tego co wiem obecnie to jedne z najtańszych mieszkań w Ełku. Nie wiem skąd się wzięła ta bzdura o „nowobogackich”.

    • Mieszkaniec Dąbrowskiego.

      18 listopada 2018 at 17:05

      Jedni pracują i świetnie sobie dają radę inni nie pracują i są tzw nieudacznikami. Takim trzeba pomagać Ale nie pozwalać na dewastację.Madrą radę zaproponowała w kampanii wyborczej prezydenckiej kandydatka która radziła by w takich budynkach umieszczać mieszkańców z mieszkań o niskim standardzie ale pracujących i płacących sumiennie czynsz. Natomiast do opuszczonych przez nich mieszkań kwaterowac tych trudniejszych z którymi są kłopoty. Nie będą w tedy zgromadzeni w jednym miejscu. Z jedną rodzina w budynku łatwiej dać sobie radę przy pomocy straży miejskiej. Nikt jednak tego pomysłu nie raczy nawet wypróbować. Kampania minęła 5 lat po 15 tysięcy miesięcznie zasłoniło oczy.

  19. Ryszard

    17 listopada 2018 at 07:02

    No to nowo wybrani radni będą mogli się wykazać. Mieszkańcy mówią nie. Zobaczymy co na to rada czy pójdą za mieszkańcami czy będą mieć ich w poważaniu. Macie szansę się wykazać już na starcie. A Kemicer? Nic nie wiedział. Haha jak stara rada ten projekt przegłosowała to najwidoczniej na sesjach nic nie robi i nie słucha tylko podnosi rękę jak wszyscy podnoszą. To ci radny i to z tego okręgu.

    • J. P.

      18 listopada 2018 at 12:06

      Ryśku, a ci z socjalnych to nie mieszkańcy? Piszesz czy radni pójdą za mieszkańcami. Wybrałeś prezia karierowicza od klombów to. Masz osiedle. Wszystko w tym miescie jest na pokaz. Od lat na ulicy Orzeszkowej mieszkaja różne grupy. Jakoś nikt z tego po wodu nie umarł. Prezio nawet z nimi kampanię pokazówkę odwalił Postawił donice kazał chodnik pozamiatać. Dziś już wraca wszystko do normy czyli Czeczenia. Odwalił stary kabaret. Teraz niech będzie konsekwentny i budynki na Sosnowej maja powstać zgodnie z planem. Miasto kiedyś zapłacze ale będzie za późno. Dla popierających swojego idola. wiadomość, zadłużenie miasta wg nowego budżetu to 91 mln. Nie licząc tego ukrytego w spółkach. Wybory minęły, aż dreszcz przechodzi jakie będzie za 5 lat.

  20. Władeczek

    17 listopada 2018 at 06:53

    O proszę państwa, to jest dyskryminacja ludzi, że niby co , gorsi jak jaśnie państwo na Szyszkowej? Ja też tam mieszkam i co że obok blok prawie cały ukraińców a na podwórku dzieci słyszą mowę nie polską to mam drzeć ryja że mi to nie pasuje? Trohę empatii, to będą bloki komunalne, to są ludzie , też chcą żyć w miarę normalnie. Miasto jest od pilnowania porządku – administracja, a nie te tendencyjne zdjęcia na Sikorskiego. A pnowie radni udają że niczego nie wiedzą? Ciekawe, przecież jak chodzili po osiedlu to wszystko wiedzieli.

    • Ktoś

      17 listopada 2018 at 11:09

      Socjalne, a nie komunalne to raz. Zdjęcia są realne. Widocznie sam tam mieszkasz jak tak piszesz.

    • Rudy

      17 listopada 2018 at 16:06

      Proponuję przeczytać treść przetargu, a potem zabierać głos. Gdyby to faktycznie miały być bloki komunalne to nikt by burzy nie robił. A co do Sikorskiego to proponuję samemu się tam przejechać, skoro zdjęcia są „tendencyjne”. Ewentualnie może Pan oddać swoje mieszkanie na wynajem dla beneficjentów systemu socjalnego. Ciekawe jak szybko zmieniłby Pan zdanie.

    • Paweł

      17 listopada 2018 at 20:31

      Władeczek to chyba normalne jak ktoś płaci 300 tysi za mieszkanie to nie chce mieć patologii po sąsiedzku. Te zdjęcia nie są sfałszowane a realne. Dzicz. Jestem taksówkarzem i przywoziłem wódeczkę dla 2 młodych samotnych mam z przedszkolem wokół. Jeszcze nigdy nie woziłem trzeźwego mieszkańca na Sikorskiego 38 a pracuję w zawodzie 16 lat. Na to to pieniądze mają. W pełni popieram mieszkańców sosnowej i kolejowej.

      • Ewa

        20 listopada 2018 at 12:38

        A samotne mamy to pić nie muszą? A patologią jest wożenie wódki, było kupić 2 butelki soku i wręczyć

zostaw odpowiedź