Nowe biuro poselskie w Olecku

W czwartek (30 czerwca) odbyło się oficjalne otwarcie biura posła PiS Wojciecha Kossakowskiego w Olecku. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób, w tym m.in. poseł PiS Jerzy Małecki, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, przedstawiciele władz samorządowych, radni oraz mieszkańcy.

– Słowo poseł znaczy „posłany, aby służyć” – powiedział podczas otwarcia biura poseł Wojciech Kossakowski. – Tak swoje posłowanie odbieram, jako służbę tym, którzy mnie wybrali. Jesteśmy na otwarciu biura poselskiego, które będzie służyło przede wszystkim mieszkańcom powiatu oleckiego do spotkań ze mną, w celu przedkładania swoich problemów. Będę starał się w tych wszystkich sprawach wspierać mieszkańców powiatu oleckiego. Pamiętam czas kampanii, to był okres wytężonej pracy. Uczestniczyłem w wielu spotkaniach, dzięki panu Markowi Dobrzyniowi i pani Teresce Krajewskiej, którzy bardzo mnie wspierali. Byliśmy u seniorów, państwa Bujnowskich, o których trzeba pamiętać. Cieszy mnie to, że z takimi osobami miałem przyjemność się spotykać i że takie osoby dzisiaj są z nami. Dziękuję za waszą obecność.

Podziękowania, gratulacje i deklaracje współpracy

— Szanowni państwo zgromadzeni na otwarciu tego biura, chciałem serdecznie podziękować za zaproszenie — powiedział poseł Jerzy Małecki. – Jest mi niezmiernie miło, że dostąpiłem tego zaszczytu. Mam nadzieję, że dotychczasowa, owocna współpraca między mną a posłem Wojciechem Kossakowskim będzie rozszerzała się na okręg olecki.
– Bardzo dziękuję za zaproszenie na to otwarcie — powiedział wojewoda Artur Chojecki. – Uczestniczę po raz drugi, jako wojewoda, w otwarciu biura poselskiego. Wartość biur poselskich polega na tym, że stamtąd przychodzi bardzo wiele informacji. Życzę panu posłowi, aby z tego miejsca „wychodziło” wiele ciekawych inicjatyw, żeby udało się, dzięki ludziom, którzy tutaj będą przychodzić, wiele spraw dla tej lokalnej społeczności załatwić. Gratuluje!.

Oleckie biuro poselskie reprezentanta Prawa i Sprawiedliwości, Wojciech Kossakowskiego, znajduje przy ul. Plac Wolności 6D. Jest to już kolejne biuro poselskie Prawa i Sprawiedliwości w regionie. Inne działają w Olsztynie, Ełku i Piszu.