pl.freepik.com

Nowoczesne laptopy trafią do ełckich szkół średnich

Powiat ełcki pozyskał grant na zakup czterdziestu nowoczesnych komputerów niezbędnych do prowadzenia zdalnych lekcji w czasie pandemii.

W ramach grantu pn. „Zdalna Szkoła” zostanie wyposażonych sześć szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest powiat ełcki. Sprzęt przydatny do nauczania na odległość trafi do uczniów i nauczycieli według następującego podziału:

– Zespół Szkół nr 1 im. J. Śniadeckiego w Ełku – 10 sztuk,
– Zespół Szkół nr 2 im. K. K. Baczyńskiego w Ełku – 5 sztuk,
– Zespół Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku – 4 sztuki,
– Zespół Szkół nr 6 im. M. Rataja w Ełku – 9 sztuk,
– Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku – 9 sztuk,
– I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego w Ełku – 3 sztuki.

Grant „Zdalna Szkoła” przyczyni się również do wyeliminowania terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach. Całkowita wartość grantu, pozyskanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, wynosi prawie sto tysięcy złotych.

źródło:  Starostwo powiatowe  w Ełku