Nowy pomysł na ełcką bibliotekę

Nowy pomysł na zmiany ełckiej biblioteki przedstawiła wczoraj podczas łączonych komisji (Komisja Sportu i Rekreacji + Komisja Oświaty i Kultury) dyrektor biblioteki Iwona Adeszko. Te zmiany nie dotyczą tylko zewnętrznego wyglądu, ale i prac wewnątrz budynku.

Ma być wiec ładnie, nowocześnie i praktycznie. Iwona Adeszko wskazywała na problemy źle wykorzystywanych, jak do tej pory powierzchni budynku. – Hol zajmuje 120 m2 a wypożyczalnia 70 m2 – mówiła podczas prezentacji dyrektor biblioteki. – Chcemy to zmienić.

Tak obecnie wygląda Miejska Biblioteka w Ełku

Miałaby pojawić m.in. się sala konferencyjna z pięknym tarasem a pomieszczenia w piwnicy, zostałyby wykorzystane na magazyny. Przede wszystkim chodzi o to, aby to wszystko, co może zaoferować mieszkańcom biblioteka, było lepiej zorganizowane. Koszt przedsięwzięcia miałaby w większej części pokryć dotacja z Unii Europejskiej. Kolorowa elewacja niewątpliwie wzbudziła zainteresowanie ełczan na profilu FB Michała Tyszkiewicza, i to jej kolory wzbudziły najwięcej kontrowersji. Kolorowa fasada nie wszystkim przypadła bowiem do gustu.

Niektórzy radni do projektu podeszli sceptycznie, inni kibicują pani Iwonie. O to, czy przedstawiony projekt zaburza ład architektoniczny miasta, nikt zdaje się, nie pytał. Jedno trzeba przyznać, że projekt nie jest jałowy. Jest intrygujący, a to niewątpliwie przyciąga uwagę.[fruitful_sep]