Obchody 50-lecia ROD. „Wzięliśmy konia i pług, po czym chwyciliśmy za łopaty”

Działkowcy z ROD im. 1000-lecia w Ełku świętowali jubileusz 50-lecia istnienia rodzinnego ogrodu działkowego.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 11 w sektorze C. Po przywitaniu gości przez prezes Marzannę Bujak, senior Jerzy Paszkowski przypomniał pokrótce historię powstania ogrodów 1000-lecia.

- Początki były bardzo trudne — powiedział Jerzy Paszkowski.
– Początki były bardzo trudne — powiedział Jerzy Paszkowski.

– Początki były bardzo trudne — powiedział Jerzy Paszkowski. – Jak zakładaliśmy światło w naszym ogrodzie, to wzięliśmy konia i pług, i najpierw przeoraliśmy wzdłuż drogi jedną skibę, potem drugą, po czym chwyciliśmy za łopaty. A było nas chyba 15. Nie było przecież dotacji. Cieszyliśmy się z tego, że mogliśmy coś z własnej inicjatywy i własnymi siłami zrobić. I do takiej inicjatywy zachęcam młode pokolenia.
W obchodach 50-lecia ROD im. 1000-lecia w Ełku wzięło udział kilkadziesiąt osób. Gośćmi uroczystości byli m.in. senator RP Małgorzata Kopiczko, poseł RP Wojciech Kossakowski, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, przedstawiciel Prezydium Rady Krajowej w Warszawie Piotr Gadzikowski, prof. Tadeusz Iwiński, prezesi ROD w Ełku: Witold Juchniewicz, Wiesław Osmycki, Krzysztof Kamiński, Tadeusz Laskowski oraz prezes ROD w Szczytnie Roman Smolarz.

©SZYMASZKO (53)Senator PiS Małgorzata Kopiczko przyznaje, że bardzo ceni takie działania, które wpisują się w historię naszego miasta.