Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie ełckim

Jak podaje Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ełku dziś odnotowano pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia wirusem SARS – CoV-2 – 1.

Zakażona to 87-letnia kobieta. Wymazy na obecność koronawirusa zostały pobrane w ełckim szpitalu Pro — Medica, gdzie przebywała pacjentka. Testy zostały wykonane w Olszynie. Teraz „oddział” ( pielęgnacyjno — opiekuńczy), na którym przebywała zakażona, zostanie poddany kwarantannie oraz zostaną przeprowadzone odpowiednie procedury. Podopieczna zostanie przewieziona do szpitala w Ostródzie.

Stan danych na dzień 16 kwietnia 2020 godzina 14.00.

Powiat ełcki: liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 36
liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji PPIS – 5
liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia wirusem SARS – CoV-2 – 1
liczba osób, u których stwierdzono wynik dodatni – 1