Prowadził pod „wpływem”. Dożywotnio straci prawo jazdy

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca volkswagena zatrzymany przez innego uczestnika ruchu drogowego. Świadek zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę po tym, jak kierowca volkswagena wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. Policjanci ustalili, że 30-latek wcześniej uciekł z miejsca kolizji, gdzie uszkodził inny pojazd. Ponadto mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

Oficer dyżurny został poinformowany o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierowcy. Okazało się, że 30-letni kierowca volkswagena przez swój niebezpieczny sposób jazdy omal nie doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Widząc takie zachowanie, świadek (inny kierowca) zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę.

Gdy poczuł od zatrzymanego alkohol, natychmiast powiadomił policjantów.  Ci, potwierdzili, że kierowca volkswagena był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto, funkcjonariusze ustalili, że ten sam kierowca, swoim samochodem, kilkanaście minut wcześniej spowodował kolizję. 30-latek uszkodził inny samochód i uciekł z miejsca zdarzenia.

Po sprawdzeniu danych kierowcy w systemach policjanci ustalili także, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna dopuścił się tego czynu w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo, dlatego grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, minimum 10 tys. złotych świadczenia pieniężnego i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

Sierż. Agata Kulikowska de Nałęcz
Oficer Prasowy