Radni KO-L chcą zmienić nazwę stadionu miejskiego

Grupa 5 radnych KO-L podpisała się pod inicjatywą uchwałodawczą w sprawie zmiany nazwy stadionu ełckiego. Stadion 1000-lecia Państwa Polskiego miałby zmienić nazwę na Stadion Miejski w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza.

O inicjatywie poinformował na swoim profilu radny miejski Krzysztof Wiloch.

My niżej podpisani, Radni Miasta Ełku, reprezentując stanowisko i oczekiwanie wielu mieszkańców Miasta Ełku, korzystając z uprawnienia wynikającego z zapisu § 35 ust. 1 Statutu Miasta Ełku, przyjętego Uchwałą Nr XIX.195.16 Rady Miasta Ełku z dn. 25.05.2016 r. w sprawie uchwalenia Statutu Miasta Ełku, niniejszym występujemy z inicjatywą uchwałodawczą i przedkładamy w załączeniu projekt uchwały Rady Miasta w sprawie nadania nazwy Stadionowi Miejskiemu przy ul. Marsz. J. Piłsudskiego w Ełku. Wnioskujemy, aby stadionowi w Ełku, położonemu na działce o numerze geodezyjnym 211, Obręb 1 Ełk, przy ulicy Marsz. J. Piłsudskiego 27, nadać nazwę: „Stadion Miejski w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza”

UZASADNIENIE:
Inspirowani postawą i życiorysem ełczanina Stefana Marcinkiewicza — legendy spodu ełckiego, zawodnika i trenera Kolejowego Klubu Sportowego „Mazur” Ełk, wychowawcy dzieci i młodzieży — utożsamiając się z wnioskami w tej samej sprawie, składanymi wielokrotnie przez mieszkańców Ełku w różnej formie i przy różnych okazjach, chcemy uhonorować tego niezwykłego Ełczanina, pasjonata sportu i jego ukochanej dyscypliny — piłki nożnej. Pragniemy tym samym podziękować Panu Stefanowi Marcinkiewiczowi za całe jego życie, serce i duszę, które oddał najpopularniejszemu spodowi w Ełku. Nadanie Stadionowi Miejskiemu w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza byłoby jednocześnie popularyzowaniem szlachetnych ludzi z pasją, promowaniem zdrowego stylu życia oraz zwróceniem uwagi na społeczny i bezinteresowny charakter pracy z młodzieżą, kształtującej umiłowanie pasji i patriotycznych postaw. Mając nadzieję, że Pan Prezydent oraz Pan Przewodniczący Rady Miasta podzielą nasze zdanie, prosimy, abyście Panowie możliwie bez zbędnej zwłoki uruchomili procedurę nadania największemu obiektowi sportowemu w mieście, nazwy: „Stadion Miejski w Ełku imienia Stefana Marcinkiewicza”. – tak brzmi treść dokumentu złożonego dzisiaj do biura Rady Miasta Ełku.

Więcej informacji o sylwetce Stefana Marcinkiewicza znajdziecie na profilu FB Krzysztofa Wilocha.

• Czy uczczenie wspanialego czlowieka jakim byl Pan Stefan Marcinkiewicz ma buc uzaleznione od spraw finansowych KKS MAZUR ? Jako dlugoletni mieszkaniec Tego miasta i czasami kopiacy pilke na stadionie przy ul Sportowej i Pilsudskiego przylaczam sie do projektu uchwaly radnych aby MIEJSKI STADION W ELKU byl stadionem im STEFANA MARCINKIEWICZA . Czlowieka ktory wiekszosc swego zycia poswiecil dla sportu , nauki mlodych adeptow gry w pilke nozna i wychowaniu mlodziezy .

• Inicjatywa dobra lecz skazana na na porażkę .Nazwa stadionu jeżeli takowa ma być , ma łączyć radnych i z tą inicjatywą powinna wyjśc osoba z autorytetem ze środowiska sportowego i nie tylko. .

• Tam gdzie poroniony pomysł Pana W tam od razu media. Zdjęcia. Mieszkańcy którzy kochają Mazura mogliby Pana nauczyć więcej o historii klubu. Wielu ma zdjęcia z Panem Michalczykiem czy Romanczukiem wspaniałym stoperem.Bracmi Sadowskimi. Pan Henryk Sadowski mieszka nadal w Ełku. To prawda jak pisze Sportowiec1 macie tyle spraw w mieście do rozwiązania a wasze propozycje to blahostka nie warta nawet wspominania przy obecnej sytuacji finansowej klubu.

• mistrzowie działań pozornych i całkowicie zbędnych. Jak zwykle zamiast dyskusji o budżecie i finansach , gadka o niczym. Stadion ma swoją nazwę bo zaraz znajdą się jakieś kaczory do uczczenia. Do roboty , do czytania budżetu żeby wiedzieć co się głosuje !

• Oprócz Pana Marcinkiewicza byli wspaniali piłkarze bracia Sadowscy Gienek, Heniek I Kazik wraz ze słynnym Ojcem zwanym przez kibiców Papa. Co do stadionu. Mazur jest bardzo zadluzony i brakuje tam dosłownie na wszystko. Niestety istnieje taka możliwość że przestanie istnieć. Może go zastąpić inna dyscyplina. Wtedy będą chcieli nadać imię kogoś innego. Dlatego panie radny lansu w mediach dość. Najpierw poprawna sytuacja finansowa a potem nazwa stadionu. Nie czujemy się tak jakby piłka nożna i nic więcej. Wielu sportowców w Ełku świetnie sobie radzi. radzi

• Najpierw finanse potem nazwa. Tym zajmij się pan panie radny. Jeśli brak Panu zajęcia.

• Popieram A. Finanse to priorytet, tym się zajmicie. Klubowi trzeba pomóc spłacić dług. Potem kiedy ten problem będzie rozwiązany przed meczem ligowym Naszego Mazura piękna uroczystość Nazwania Stadionu Nazwiskiem Pana Marcinkiewicza na zawsze związanego z naszym klubem. Klub byłby dawno bez problemów gdybyście nazwali stadion od imienia Pana prezia zwanego humorzastym.

• I znowu ten Wilo. Czy on naprawdę załatwił wszystkie problemy w swoim rejonie wyborczym. Najpierw załatwcie długi Mazura. Uporządkujcie finansowanie klubu, potem myślcie o nazwie stadionu który należy do. Miasta. Gdzie poroniony pomysł tam Wilo.

• No i zmienili nazwę czy nie. Co na to nowa Rada.