Strona główna » Lokalne » Stypendia dla najlepszych ełckich sportowców rozdane
Lokalne

Stypendia dla najlepszych ełckich sportowców rozdane

Foto: Urząd Miasta Ełku

Prezydent Ełku przyznał 12 stypendiów sportowych wyróżniającym się ełckim sportowcom oraz trenerom. Wręczenie odbyło się dziś (13 sierpnia) w Urzędzie Miasta.
Stypendium to forma wsparcia materialnego zawodników oraz trenerów, umożliwiająca rozwój kariery sportowej. Przyznawane jest w dowód uznania dla prezentowanego przez zawodników i trenerów poziomu sportowego i osiągnięć w danej dyscyplinie na arenie krajowej oraz międzynarodowej.

Do 30 czerwca br. łącznie wpłynęło 30 wniosków na nagrody i stypendia sportowe. Po zapoznaniu się z rekomendacją zespołu ds. stypendiów i nagród sportowych, który rozpatrywał złożone wnioski, prezydent Ełku przyznał kolejne w tym roku stypendia sportowe (tym razem jest to 12 stypendiów na okres 5 miesięcy).

Dzisiaj (13 sierpnia) w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie, podczas którego zastępca prezydenta Artur Urbański wręczył stypendia następującym zawodnikom oraz trenerom:

1) Adrianowi Krukowskiemu (junior) – zawodnikowi Miejskiego Klubu Bokserskiego Mazur Ełk

  • · 1 miejsce — III Turniej Bokserski „Równać szanse” (X 2018 r.)
  • · 1 miejsce — Gala Boksu (IX 2018 r.)
  • · 1 miejsce — Mistrzostwa Warmii i Mazur Braniewo (III 2019 r.)
  • · 1 miejsce — Międzynarodowy Turniej Ziemi Nowodworskiej (VI 2019 r.)
  • · 2 miejsce — MPJ w Koninie — Polski Związek Bokserski (III 2019 r.)
  • · 3 miejsce — Puchar Polski Grudziądz — Polski Związek Bokserski (XI 2018 r.)

2) Dominikowi Kurganowi (junior) – zawodnikowi Ełckiego Klubu Karate Kyokushin

  • · 2 miejsce — MPJ w Ełku (XI 2018 r.)
  • · 5-8 miejsce — ME Młodzieżowców w Budapeszcie (XI 2018 r.)

3) Maciejowi Zinówce (junior) – zawodnikowi Ełckiego Klbu Karate Kyokushin

  • · 2 miejsce — MPJ — Ełk (XI 2018 r.)
  • · 2 miejsce — Puchar Polski Juniorów w Szczecinku (XII 2018 r.)

4) Kalinie Perczak (junior młodszy) – zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS 

  • · 2 miejsce — Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Kruszwica, 4xKJM (VII 2018 r.)
  • · 3 miejsce — Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Kruszwica, 2 x KJM (VII 2018 r.)

5) Klaudii Pankratiew (młodzieżowiec) – zawodniczce Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS

  • · 2 miejsce – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – Poznań (VII 2018 r.)
  • · 12 miejsce – Mistrzostwa Świata do lat 23 – Poznań (VII 2018 r.)

6) Wiktorowi Grzegorczykowi (junior) – zawodnikowi Uczniowskiego Klubu Sportowego MOS

  • · 1 miejsce – 1500 m styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Ostrowiec Świętokrzyski (IV 2019 r.) (9 miejsce w klasyfikacji generalnej),
  • · 2 miejsce – 1500 m styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Ostrowiec Świętokrzyski (IV 2019 r.)
  • · 2 miejsce – w klasyfikacji generalnej juniorów 1. 16-styl dowolny Grand Prix Puchar Polski – Oświęcim (X 2018 r.)
  • · 3 miejsce – 400 m styl dowolny – MPJ Ostrowiec Św. (VII 2018 r.)
  • · 3 miejsce – w klasyfikacji generalnej juniorów 1. 16 – Grand Prix Puchar Polski–Oświęcim (X 2018 r.)
  • · 3 miejsce – 400 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)
  • · 3 miejsce – 1500 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)
  • · 4 miejsce – 200 m styl dowolny – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Gorzów Wlkp. (XII 2018 r.)
  • · 5 miejsce – 200 m styl dowolny – MPJ – Ostrowiec Św. (VII 2018 r.)
  • · 5 miejsce — 1500 m styl dowolny — Grand Prix Puchar Polski — Oświęcim (X 2018 r.)
  • · 9 miejsce – 1500 m styl dowolny Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Olsztyn (V 2019 r.)
  • · 11 miejsce – 800 m styl dowolny Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – Olsztyn (V 2019 r.)

7) Bartłomiejowi Dołoto (junior starszy) – zawodnikowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

  • · 1 miejsce — MP K-1 Rules Juniorów i Seniorów — Sanok (IV 2019 r.)
  • · 2 miejsce — MP Low Kick Juniorów i Seniorów — Nowy Targ (IV 2019 r.)

8) Oliwii Gajewczyk (junior młodszy) – zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

  • · 1 miejsce — MP K-1 Rules Juniorów i Seniorów — Sanok (2019 r.)
  • · 1 miejsce — MP Low Kick Juniorów i Seniorów — Nowy Targ (2019 r.)
  • · 1 miejsce — Puchar Świata WAKO — Budapeszt (V 2019 r.)

9) Zuzannie Gołębiewskiej (kadet młodszy) – zawodniczce Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

  • · 1 miejsce — Puchar Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu — Formuła Kick Light Bałtów (VI 2019 r.)
  • · 3 miejsce — Mistrzostwa Polski Kadetów Młodszych w Kickboxingu — Formuła Kick Light, Mysiadło (III 2019 r.)

10) Julii Waszkiewicz (junior) – zawodniczce Stowarzyszenia „Masakra”

  • · 2 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym – Warszawa (XII 2018 r.)
  • · 3 miejsce – MP Juniorów do lat 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym – Białystok (III 2019 r.)

11) Rafałowi Sztramce — trenerowi Klubu Sportowego Thor Szkoła Walki

  • · Sukcesy: Bartłomieja Dołoto, Oliwii Gajewczyk, Zuzanny Gołębiewskiej

12) Danucie Tyszkowskiej — trenerowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka”

  • · 1 miejsce — UKS Trójki na Mistrzostwach Województwa Warmińsko — Mazurskiego Związku Koszykówki U-14/K
  • · 2 miejsce -w Finale Wojewódzkim Warmińsko — Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Koszykówce Dziewcząt — rocznik 2003 — 2005
  • · 16 miejsce — w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski U14 Kobiet w Poznaniu

Łączna kwota przyznanych i wręczonych dzisiaj stypendiów to 32 250 zł. W budżecie miasta Ełku na 2019 r. zaplanowano łączną kwotę 206 tys. zł w tym: na stypendia sportowe: 192 tys. zł, na nagrody: 14 tys. zł. Wnioski na nagrody i wyróżnienia można składać przez cały rok, natomiast na stypendia sportowe w dwóch terminach do 30 czerwca i do 30 grudnia.

Tekst- źródło UM EŁK

2 komentarze

Kliknij tutaj, aby opublikować komentarz


OSTATNIO KOMENTOWANE