Działy redakcyjne
Najnowsze wiadomości
Copyright MIASTO-GAZETA.PL 2016
MG.plNasze szkoły i przedszkolaWojewódzki Konkurs Historyczny „Moja Mała Ojczyzna i Zakon Krzyżacki” rozstrzygnięty

Wojewódzki Konkurs Historyczny „Moja Mała Ojczyzna i Zakon Krzyżacki” rozstrzygnięty

28 października 2016 r. w Muzeum Historycznym w Ełku odbyło się rozdanie nagród w Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Moja Mała Ojczyzna i Zakon Krzyżacki”, który został zorganizowany z okazji 550. rocznicy podpisania II Pokoju Toruńskiego (1466-2016).

W uroczystym spotkaniu wzięli udział nagrodzeni uczniowie i nauczyciele wszystkich typów szkół naszego województwa. Spotkanie poprowadził pomysłodawca konkursu pan Jacek Rutkowski (Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie Filia w Olecku). Nagrody wręczał pan Adam Dobkowski (Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego). Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom:

Kategoria uczniowie: szkoły podstawowe
1 miejsce-Szkoła Podstawowa nr 19 im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu-Igor Berent
Opiekun: Joanna Rościszewska-Kusowska
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Zientary Malewskiej w Kętrzynie-Agata Ożga
Nicola Anuszewska – Opiekun: Dorota Sternik
3 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. Henryka Sienkiewicza w Ełku –

Damian Bednarowicz,
Mikołaj Mierzejewski,
Alicja Ułanowicz – Opiekun: Krzysztofa Anna Jurska

Wyróżnienie
Szkoła Podstawowa nr 2 im. I Dywizji Tadeusza Kościuszki w Ełku
Agnieszka Urbanowicz, Amelia Sulima, Amelia Kraszewska
Opiekun: Anna Śniosek

Gimnazja

1 miejsce– Gimnazjum nr 7 w Elblągu

  • Aleksandra Prokop
    Karolina Szmejchel
    Natalia Zielińska
    Opiekun: Joanna Rucińska

2 miejsce – Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Szarych Szeregów w Lidzbarku Kinga Nowicka – Opiekun: Anna Weitz- Skibicka

3 miejsce – Gimnazjum w ZSS im. Agnieszki Osieckiej w Rucianem-Nidzie

  • Tomasz Jaworski
    Denis Kulesza
    Filip Złotoś
    Opiekun: Anna Łukasik

    FOTO; NADESŁANE

    FOTO; NADESŁANE

Wyróżnienie
Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Kinkajnach
Marta Kupisz
Maria Miecznik
Opiekun: Izabela Kuźniak

Szkoły ponadgimnazjalne
1 miejsce– LO z oddziałami dwujęzycznymi im.K. K Baczyńskiego w Lidzbarku
Julia Maria Chylińska
Opiekun: Iwona Jabłońska

Kategoria nauczyciele:
1 miejsce -Jadwiga Sydor — Dźwierzuty
2 miejsce – Anna Śniosek — Ełk
3 miejsce – Krystyna Michałowska – Prostki
Wyróżnienia:
Ewelina Jackiewicz – Biała Piska
Tomasz Mizerski – Elbląg

Organizatorzy konkursu:
Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie, Muzeum Historyczne w Ełku

Napisz, co o tym myślisz ;-)

Komentarze