Wraca temat wieży widokowej na Osiedlu im. A. Bogdanowicza

Powraca temat budowy wieży widokowej na osiedlu Bogdanowicza. Urząd Miasta Ełku ponownie ogłosił przetarg na budowę wieży widokowej na osiedlu Bogdanowicza. Wieża ma być główną atrakcją terenu rekreacyjnego, który powstaje na osiedlowym terenie.

Przypominamy, że w 2017 roku na ogłoszony przetarg dotyczący wymienionej inwestycji odpowiedziała tylko jedna firma, której oferta zastała odrzucona, gdyż nie zostało wniesione wadium.

Zapowiadana budowla ma mieć 18,5 metra wysokości. Wieża ma być wykonana ze stali z ozdobnymi łukami z drewna klejonego z trzema podestami widokowymi połączonymi wewnętrzną klatką schodową. Jej ostatnie piętro ma wieńczyć tablica granitowa z herbem miasta oraz logo „Ełk tu wracam”.

Plany zamówienia ofertowego przewidują termin otwarcia ofert na 18 lipca 2019 roku.
Inwestycja powstaje w ramach projektu pn. „Transgraniczny obszar turystyczny w mieście Ełk i Kowno” dofinansowanego z Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska. Wartość zamówienia wynosi 1 097 604,46 zł (bez VAT).

(RS)