Wsparcie dla osób doświadczających przemocy

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ełku uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny dla osób doświadczających przemocy w rodzinie. Będzie tam można uzyskać pomoc psychologa, radcy prawnego, pedagoga oraz specjalisty ds. przeciwdziałania przemocy.

Uruchomienie punktu konsultacyjnego związane jest z projektem Ełcki system wsparcia osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Projekt realizowany był od lipca do grudnia 2015 roku i pochłonął 125 tys. złotych. W ramach projektu wyremontowane zostały trzy pomieszczenia, dwa do indywidualnej pracy z osobami dotkniętymi przemocą, doświadczającymi przemocy i stosującymi przemoc oraz sali na potrzeby spotkań zespołów interdyscyplinarnych, grup roboczych oraz innych spotkań, szkoleń, zajęć edukacyjno-profilaktycznych dla osób dotkniętych i zagrożonych przemocą.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 100 tys. zł. Pozostałe 25 tys. zł stanowił wkład własny samorządu miasta Ełku.

Czar