Zdjęcie podglądowe

20-latek stracił prawo jazdy, bo jechał za szybko

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 20-latkowi, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Mężczyzna uprawnienia miał od roku. Zapłaci także 500 złotych mandatu, a na jego konto trafi 10 punktów karnych.

Pomimo licznych działań policyjnych, apeli i komunikatów niestety wciąż część kierowców bagatelizuje bezpieczeństwo i znacznie przekracza dopuszczalną prędkość.

Wczoraj (30.11.2020 r.) z prawem jazdy na 3 miesiące pożegnał się młody kierowca. 20-latek w obszarze zabudowanym w Ełku przekroczył dopuszczalną prędkość o 58 km/h. Policjanci ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 500 złotych. Dodatkową sankcją jest też 10 punktów karnych na jego koncie. Kierowca miał prawo jazdy od roku.

Apelujemy do młodych kierowców o rozwagę i szacunek do własnego życia. Ważne, aby młodzi kierowcy do swoich umiejętności podchodzili z pokorą i dystansem. Doświadczenie zdobywa się po wielu latach samodzielnego kierowania pojazdami. Dokument, jakim jest prawo jazdy, nie uchroni nikogo przed niebezpieczeństwami czyhającymi na drogach. Każdy kierowca, który siada za kierownicą, musi mieć opanowaną zdolność przewidywania konsekwencji zachowań na drodze. Prawo jazdy to przywilej wiążący się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników ruchu – informuje Komenda Powiatowa Policji  w Ełku.