Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

3500 złotych za jazdę rowerem po pijaku

Dwaj koledzy zaplanowali sobie spotkanie towarzyskie u znajomego. Nie byłoby w tym nic niewłaściwego, gdyby nie to, że w podróż wybrali się rowerem — pijani. Ta przejażdżka kosztowała ich w sumie 3500 złotych.
Policjanci reagują wobec wszystkich pijanych użytkowników dróg jednakowo – wyciągając prawne konsekwencje, niezależnie od środka transportu, jakim porusza się nietrzeźwa osoba. Jednym z głównych zadań policjantów jest dbanie o bezpieczeństwo i wykluczanie takich kierujących z ruchu drogowego.
Dzielnicowi na terenie gminy Prostki w trakcie patrolowania rejonu służbowego zauważyli dwóch rowerzystów, których sposób jazdy wzbudził niepokój.
 Okazało się, że dwaj znajomi wybrali się rowerami z wizytą do innego kolegi. Jednak złamali w ten sposób prawo, bo wcześniej pili alkohol. To była kosztowana przejażdżka — w sumie muszą zapłacić 3500 złotych — informuje  sierż.szt. Agata Kulikowska de Nałęcz Oficer Prasowy KPP w Ełku.
20-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z aktualnym taryfikatorem został on ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Jego starszy znajomy miał poniżej 0,5 promila, więc został ukarany 1000-złotowym mandatem.
Oczywiście dla bezpieczeństwa ich samych oraz innych użytkowników dróg policjanci zakazali rowerzystom dalszej jazdy.
ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze