FOTO:http://epicenter24.pl- za zgodą/

5 komitetów wyborczych – wybory uzupełniające do Rady Miasta Ełku 2016

Wczoraj, zgodnie z kalendarzem wyborczym, w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Miasta Ełku, upłynął termin zawiadomienia Komisarza Wyborczego w Olsztynie o utworzeniu komitetów wyborczych.

Zostało utworzonych 5 komitetów wyborczych, które mają zamiar zgłosić kandydata na radnego miejskiego w najbliższych wyborach uzupełniających. Na zgłoszenie kandydata (do Miejskiej Komisji Wyborczej), komitety wyborcze mają czas do 8 listopada br.

Komitety wyborcze, które dokonały powiadomienia Komisarza Wyborczego w Olsztynie o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydata na radnego w wyborach uzupełniających do Rady Miasta Ełku zarządzonych na dzień 18 grudnia 2016 r.

komitety-wyborcze

– Zgodnie z art. 104 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm.) kampania wyborcza rozpoczęła się z dniem ogłoszenia zarządzenia nr 270 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 22 września 2016 r. w sprawie wyborów uzupełniających do Rady Miasta Ełku (Dz. Urz. Woj. Warm-Mazur. z dnia 22 września 2016 r. poz. 3719) i ulegnie zakończeniu na 24 godziny przed dniem głosowania, tj. 16 grudnia 2016 r. o godz. 24:00 – mówi Piotr Sarnacki Główny specjalista z Krajowego Biura Wyborczego /Delegatura w Olsztynie.

Przypominamy: Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Olsztynie z dnia 19 września został wygaszony mandat radnej Doroty Kruszewskiej z powodu śmierci.
Wojewoda zarządził przeprowadzenie wyborów uzupełniających do rady miasta w celu wybrania jednego radnego w jednomandatowym okręgu wyborczym numer 3.
W skład okręgu wyborczego numer 3 wchodzą ulice: Brata Jana Jakubczaka, Jana Pawła II numery parzyste od 2 do 18, Jeziorna numery od 8 do 16, Kardynała S. Wyszyńskiego, Księdza Jerzego Popiełuszki numery od 10 do końca. Datę wyborów uzupełniających do rady miasta wyznaczono na 18 grudnia 2016 r. Od 1 lipca 2016 r. obowiązują przezroczyste urny do głosowania.