Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
86-latka straciła pieniądze
pixabay.com.pl

86-latka straciła pieniądze. Myślała, że pomaga swoim bliskim po wypadku

86-latka z Ełku przekazała oszustom swoje oszczędności – 10 tys. złotych. Kobieta odebrała telefon z prośbą o pomoc dla syna i synowej, którzy mieli rzekomy wypadek. Seniorka w dobrej wierze spakowała swoje oszczędności i oddała nieznajomemu mężczyźnie.
Do 86-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna. Z rozmowy z nim wynikało, że jej syn i synowa kobiety mieli wypadek. Żeby uniknąć kary pozbawienia wolności, musiała zapłacić kilkaset tysięcy złotych. Historię telefonicznie potwierdziła rzekoma policjantka. Po krótkim czasie do drzwi seniorki zapukał nieznany mężczyzna, który odebrał posiadane przez nią pieniądze.

W rezultacie 86-latka straciła 10 tys. złotych swoich oszczędności.
Policjanci kolejny raz apelują o nieprzekazywanie pod żadnym pozorem pieniędzy obcym osobom. Jeżeli dojdzie do jakiejś niepokojącej rozmowy, odłóżmy telefon, nie kontynuujmy dyskusji, ponieważ dzwoniący chce uzyskać jak najwięcej informacji na nasz temat.

Pamiętajmy, że prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.
Apelujemy również do bliskich osób starszych. Ważne jest, aby uczulać ich na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści.
Poza tym w każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy skontaktować się z Policją.
REKLAMA
Komentarze

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.