Akademia Młodych Orłów w Ełku. Przyjdź na Dni Talentu.

W Ełku rusza nowatorski projekt wzorcowej akademii piłkarskiej dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat pod nazwą „Akademia Młodych Orłów”, który daje możliwość otrzymania nieodpłatnego szkolenia piłkarskiego. Rekrutacja do akademii odbędzie się w trakcie Dni Talentu organizowanych w dniach 25-27 września 2015 r. w Ełku, na terenie boiska „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 4.

W ramach współpracy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Urzędu Miasta Ełku oraz Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w Olsztynie, na terenie miasta powstaje Akademia Młodych Orłów, która daje możliwość otrzymania nieodpłatnego szkolenia piłkarskiego na najwyższym poziomie, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, w trzech kategoriach wiekowych: 6-7 lat (U-7), 8-9 lat(U-9) oraz 10-11 lat (U-11).

Zajęcia szkoleniowe odbywać się będą dwa razy w tygodniu w grupach 16-osobowych z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury boiska „Orlik” w Ełku przy Szkole Podstawowej nr 4 (jesienią i wiosną) oraz hali sportowej w Szkole Podstawowej nr 9 (zimą), w oparciu o autorski program szkolenia dzieci i młodzieży opracowany przez Departament Szkolenia i Komisję Techniczną PZPN.

Nabór do Akademii Młodych Orłów w postaci testów sprawności fizycznej i piłkarskiej przeprowadzą trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Rekrutacja zorganizowana zostanie podczas Dni Talentu które odbędą się w dniach 25-27 września 2015 w Ełku na terenie boiska „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 4.

Aby dziecko wzięło udział w naborze do Akademii Młodych Orłów, należy pobrać i wypełnić dokumenty, a następnie przyjść z dzieckiem na „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 4. w terminie:

Dni Talentu:

• piątek 25 września 2015 r., godz. 15:00
  • sobota 26 września 2015 r., godz. 11:00
  • niedziela 27 września 2015 r., godz. 11:00

Uwaga. Należy wybrać tylko jeden z podanych terminów.

W trakcie Dni Talentu przeprowadzone zostaną testy sprawnościowe do uczestnictwa w programie. Testy sprawnościowe będą polegały na wykonaniu przez każde dziecko 4 zadań piłkarskich (zwrot z piłką, bieg pez piłki, drybling, żonglerka nogą) oraz udziale w krótkiej grze kontrolnej. Dzieci będą oceniane przez trenerów i na podstawie tej oceny najlepsze z nich zostaną przyjęte do Akademii.

źródło/UM EŁK