nastya_gepp/pixabay.com.pl

Akcja „Reklamówka śmieci”, „śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”, Bieg dla Ziemi. Dziś rozpoczynają się Ełckie Dni Ziemi

Dzisiaj (19 kwietnia) rozpoczynają się w Ełku obchody Dni Ziemi i potrwają do niedzieli 24 kwietnia- informuje urzędowy serwis. W związku z tym zaplanowano wiele wydarzeń, a wśród nich akcję „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz”, sprzątanie świata, bieg oraz rajd rowerowy. Dodatkowo w bibliotece będzie można wymienić się grami i książkami, a w kinie ECK obejrzeć filmy — czytamy na portalu.

Z okazji Dni Ziemi w Ełku od 19 do 24 kwietnia odbędzie się wiele wydarzeń przygotowanych przez ełckie instytucje (CEE, MOSiR, ECK, MBP), fundację Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, Stowarzyszenie „Przewodnik”, Urząd Miasta Ełku.

Akcja „Reklamówka śmieci” (19-22 kwietnia) – każdy, kto zbierze torbę śmieci np. w lesie czy nad jeziorem i wyśle zdjęcie do CEE, otrzyma sadzonkę drzewka;
Quiz internetowy (19-21 kwietnia), w którym można sprawdzić wiedzę z zakresu przyrody, gospodarki wodnej, segregacji odpadów;
Akacja „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz” (22 kwietnia) – w zamian za elektroodpady można otrzymać drzewko;
Wiosenne Sprzątanie Świata (23 kwietnia) – wspólne sprzątanie organizowane przez Fundację Wolontariacki Ośrodek Wsparcia, teren wzdłuż ul. Grajewskiej;
Bieg dla Ziemi (23 kwietnia) – start przy CEE; uczestnicy otrzymają sadzonki drzew iglastych.
Rajd rowerowy (24 kwietnia)
Zaplanowana została także wymiana gier i książek w bibliotece, seanse filmowe w kinie ECK, zwiedzanie PWiK oraz ZUO, spotkania z leśnikiem w szkołach.
Szczegóły i pełen program Dni Ziemi dostępne są na stronach poszczególnych organizatorów.