Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Andrusiewicz: w środę chcemy ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji zakażonych

Chcielibyśmy w środę ogłosić decyzję o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują w naszym kraju – powiedział w poniedziałek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Andrusiewicz poinformował, że decyzję ogłosi „zapewne minister Adam Niedzielski na konferencji prasowej”.

Jak dodał, skrócenie izolacji wiąże się z „krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach”.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=””]”Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść. Odbędzie się Sztab kryzysowy w Ministerstwie Zdrowia i w środę chcemy państwu to zakomunikować” – poinformował.[/perfectpullquote]

Dopytywany o to, czy są także plany skrócenia okresu kwarantanny, Andrusiewicz zaprzeczył. „Na dziś nie mowy o likwidacji kwarantanny (…) Okres kwarantanny na dziś pozostaje stały, nie wykluczamy, że to się zmieni” – zastrzegł. (PAP)

Autorka: Agata Zbieg

Komentarze