Chcą rozdać 60 000 złotych

Stowarzyszenie Adelfi po raz kolejny ogłasza konkurs na mikrodotacje dla mieszkańców Ełk

Od 1 do 21 marca Stowarzyszenie Adelfi czeka na Wasze projekty w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, Tu działam”.

Macie pomysły, które zrealizują ważne cele lokalnej społeczności? Rozwiążą problemy, ożywią miasto? Uważacie, że w Ełku szczególnie potrzebne jest jakieś wydarzenie czy społeczna akcja? To jest czas na przejęcie inicjatywy i działanie.

Mikrodotacje na pozytywne akcje — otwieramy konkurs regrantingowy edycji 2017.
Regranting daje możliwość realizowania pomysłów mieszkańców — tego, co jest dla nich ważne, czego brakuje im w Ełku. Pozwala na wyzwolenie społecznej energii i fantazji. I okazuje się, że co roku pojawiają się projekty coraz ciekawsze, coraz bardziej innowacyjne, wciągające w aktywność coraz szersze grono ełczan, dedykowane najróżniejszym grupom społecznym. Koncerty, warsztaty, spektakle w podwórkach, zbieranie wspomnień mieszkańców, hipoterapia. Inicjatywy wychodzą w miasto i budzą z letargu.

W tym roku maksymalna kwota dotacji wynosi 4600 zł, a dofinansowanych zostanie co najmniej 15 pomysłów. Swoje projekty mogą składać zarówno grupy nieformalne, jak i organizacje pozarządowe. W przypadku grup nieformalnych pomagamy znaleźć organizację, która udzieli osobowości prawnej.

Wypełnione komputerowo wnioski należy wydrukować i dostarczyć do Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja (ul. Małeckich 3/1), a wersję elektroniczną przesłać na maila: stacja@adelfi.pl do 21 marca, do godziny 15.30.

​Dokumentacja konkursowa, w tym regulamin znajdują się na stronie internetowej Stowarzyszenia Adelfi, w zakładce Regranting „Ełk, tu działam”.

​Wszystkie zainteresowane programem osoby zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 7 marca br. (wtorek) o godzinie 16.30 w ECO Stacja (ul. Małeckich 3 lok. 1). Zachęcamy również do korzystania z konsultacji i porad przy pisaniu projektów bezpośrednio, mailowo i telefonicznie w ECO Stacja. Pomagają: Paulina Zajkowska i Kamila Guzewicz, tel. 87/737 74 82, mail: stacja@adelfi.pl.

Miejski Program Regrantingowy „Ełk, tu działam” jest współfinansowany z budżetu Miasta Ełku. Operatorem Programu jest Stowarzyszenie Adelfi.