foto: KPP EŁK

Czy komendant policji w Ełku Jarosław Werla straci stanowisko?

Młodszy inspektor Paweł Szyperek  ma objąć w piątek (18 listopada)  funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Ełku. Zastąpić ma on tym samym podinspektora Jarosława Werlę, który od maja pełnił obowiązki na wspomnianym stanowisku. Uroczystość mianowania zaplanowana została na godzinę 9.30.

Paweł Szyperek ma 46 lat. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Służbę w policji rozpoczął w 1991 roku, zaś pierwsze policyjne kroki stawiał w Oddziale Prewencji Policji w Białymstoku. W 2014 r. został powołany na stanowisko zastępcy Komendanta Powiatowego w Mońkach. Od czerwca tego roku, piastował stanowisko pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie.

Jakie będą dalsze losy dotychczasowego p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Ełku, Jarosława Werli?

– Na razie nie mam żadnych informacji dotyczących  p.o. komendanta Werli – mówi podkom. Krzysztof Wasyńczuk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. – Myślę, że w piątek będę mógł coś więcej powiedzieć.

Czy, komendant Werla będzie zastępcą,  i jakie stanowisko będzie pełnił obecny z-ca komendanta Kurzynowski? Tę decyzję podejmie Komendant Wojewódzki w Olsztynie, w porozumieniu już z nowym komendantem, Pawłem Szyperkiem.
Czarnecka Agnieszka