Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Drzewko za elektrośmieci. Ekologiczna akcja już w czwartek

Każdy, kto przyjdzie w czwartek (22 września) o godz. 13.00 na Plac Jana Pawła II i przyniesie ze sobą elektroodpady, otrzyma za sadzonkę drzewka. W ramach akcji zostanie przekazanych 500 sztuk sadzonek świerków, sosen, klonów czy dębów — informuje Urząd Miasta Ełku.

Ideą przedsięwzięcia „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie, jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące.

Najważniejszy jest jednak aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Jedna sadzonka drzewa wydawana będzie za 10 sztuk baterii lub drobny „elektrośmieć” (telefon, ładowarka, mysz komputerowa).

Każdy uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie dwa drzewka.

Ponadto podczas trwania akcji rozdawania sadzonek będzie okazja porozmawiać z doradcą energetycznym Urzędu Miasta Ełku na temat programu „Czyste Powietrze”. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji na wymianę źródła ciepła oraz kompleksową termomodernizację, będą miały okazję poradzić się eksperta w zakresie zasad programu „Czyste Powietrze”.

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze