freepik.com

Dworczyk: w tym tygodniu premier przedstawi informacje w sprawie obostrzeń

W tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi informacje i dalsze działania w sprawie obostrzeń – poinformował w czwartek szef KPRM Michał Dworczyk. Jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek – dodał.

Pytany  w Programie 1. Polskiego Radia, czy można spodziewać się wkrótce otwarcia restauracji Dworczyk odparł, że informacje w sprawie obostrzeń przedstawi jeszcze w tym tygodniu premier. „Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania w tej sprawie” – powiedział szef KPRM.

Pytany o możliwość otwarcia hoteli i pensjonatów od 15 lutego, Dworczyk odpowiedział, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. „Proszę jeszcze o kilkadziesiąt godzin cierpliwości i wtedy precyzyjny komunikat w tej sprawie przedstawi premier Mateusz Morawiecki” – dodał.

Szef kancelarii premiera zapewniał, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa w Polsce jest coraz lepsza, liczba zachorowań na Covid-19 maleje, jednak pandemia wciąż utrzymuje się w całej Europie. „Mamy też ten wymiar społeczny i gospodarczy, które są szalenie istotne. Natomiast tutaj wszystkie racje trzeba wyważyć i dopiero później podjąć decyzję” – podkreślił.

Pytany, kiedy można spodziewać się konferencji i ewentualnych informacji o dalszym luzowaniu obostrzeń, Dworczyk odparł, że „jeżeli mówimy o tym tygodniu, to został właściwie tylko piątek”.

(PAP) autor: Mateusz Roszak