Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

DZIAŁDOWO: TYMCZASOWO ARESZTOWANY 41-LATEK PODEJRZANY O ROZBÓJ W PLACÓWCE BANKOWEJ

Decyzją sądu tymczasowo aresztowany został mężczyzna podejrzany o rozbój w jednej z placówek bankowych w Działdowie. Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i komendy powiatowej w Działdowie na ustalenie sprawcy. 41-letniego mieszkańca Ciechanowa policyjni antyterroryści zaskoczyli w jednej z piekarni w powiecie mławskim, w której pracował. Tam też podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli broń, którą mężczyzna najprawdopodobniej posłużył się podczas napadu.

film/http://www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

Do zdarzenia doszło 17 sierpnia br. w Działdowie. Wówczas nieznany sprawca wszedł do jednej z palcówek bankowych, a następnie grożąc bronią zmusił kasjerkę do wydania pieniędzy. Gotówkę zapakował do reklamówki i wybiegł w nieznanym kierunku. Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i zapis z kamer monitoringu. Ze względu na charakter zdarzenia do wyjaśnienia sprawy włączyli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.  Na miejscu dokładnie krok po kroku przeanalizowali przebieg zdarzenia. Wspólnie z funkcjonariuszami z Działdowa przez ostatnich kilka dni weryfikowali zebrane w tej sprawie informacje, typowali osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem, prowadzili także szereg działań operacyjnych. Trop prowadził do 41-letniego mieszkańca Ciechanowa. W czwartek wieczorem policyjni antyterroryści zaskoczyli go w jednej z piekarni w powiecie mławskim, w której pracował. Podczas przeszukania jego szafki kryminalni zabezpieczyli broń, którą prawdopodobnie posłużył się podczas napadu, zostanie ona poddana badaniom laboratoryjnym.

Mężczyzna, który wcześniej nie był karany, trafił do policyjnego aresztu.

Podczas rozmowy z policjantami, mieszkaniec Ciechanowa przyznał, że miał długi, a skradzione pieniądze miały częściowo spłacić jego zobowiązania.

Mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Działdowie.

Z ustaleń policjantów wynika, że 41-latek prawdopodobnie jest także sprawcą usiłowania rozboju w jednej z placówek bankowych w Mławie. Czynności w tej sprawie trwają.

in/KWP/Olsztyn

 

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze