ECK- RETROSPEKCJA 3. edycji WAMA Film Festival – czas na Ełk i Braniewo

Od początku istnienia WAMA Film Festival dokładamy starań, aby jak największa ilość widzów z Warmii i Mazur miała szansę obejrzeć najciekawsze filmy festiwalu — mówi Weronika Skwarzec. — Służy temu RETROSPEKCJA, czyli pokazy zeszłorocznych faworytów w miastach i miasteczkach regionu. W tym roku seanse odbyły się już w Bartoszycach i Elblągu. W piątek i sobotę zawitamy do Ełku, w poniedziałek i wtorek – do Braniewa.

RETROSPEKCJA to jednocześnie symboliczne domknięcie poprzedniej edycji festiwalu oraz zapowiedź edycji kolejnej, w tym roku czwartej. Seanse odbywają się w lokalnych kinach i domach kultury w całym województwie. W każdym z miast odbędą się dwie projekcje: zaprezentowany zostanie pełnometrażowy film „Ja, Daniel Blake” w reż. Kena Loacha, a także zestaw trzech filmów krótkometrażowych: „Lokatorki” (reż. Klara Kochańska), „Niestrudzeni wędrowcy” (reż. Kalina Alabrudzińska) oraz „Rower” (reż. Adam Hartwiński).

Harmonogram nadchodzących pokazów przedstawia się następująco:

Ełckie Centrum Kultury
29 września – „Ja, Daniel Blake”
30 września – filmy krótkometrażowe

Braniewskie Centrum Kultury
2 października – filmy krótkometrażowe
3 października – „Ja, Daniel Blake”

Miejski Dom Kultury w Działdowie
6 października – filmy krótkometrażowe
7 października – „Ja, Daniel Blake”

Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście
7 października – filmy krótkometrażowe i „Ja, Daniel Blake”

Szczegóły dostępne są bezpośrednio w punktach informacyjnych ośrodków biorących udział w RETROSPEKCJI.

[su_carousel source=”media: 18448,18447,18446,18445″ limit=”3″ link=”image” target=”blank” width=”1260″ height=”260″ pages=”yes” mousewheel=”no” autoplay=”500″ speed=”2000″]
WAMA Film Festival wraca do Olsztyna już w październiku. To czwarta odsłona wydarzenia, które co roku przyciąga do stolicy Warmii i Mazur znakomitych polskich i zagranicznych gości, najlepszych krytyków filmowych oraz – oczywiście – spragnioną dobrej sztuki publiczność. Zapraszamy do stolicy Warmii i Mazur od 10 do 14 października, a wcześniej na stronę festiwalu: https://wamafestival.pl/.

WAMA Film Festival jest finansowany jest ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Programu Unii Europejskiej ERASMUS+. Realizację projektu współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Materiały nadesłane