Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
KPP EŁK

Ełcka policja edukuje: Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

Policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkól nr 5 w Ełku. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży zagrożeń związanych z zażywaniem środków odurzających.

Kilka klas z Zespołu Szkól nr 5 w Ełku wzięło udział w spotkaniach w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Spotkanie miało na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów przedsięwzięcia była prezentacja spotu filmowy nawiązującego treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Zwróciliśmy uwagę na szczególne zagrożenie, jakie wiąże się z zażywaniem dopalaczy. Podkreślając, że dopalacze to zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany i nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

kpp ełk

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze