Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny
Na zdjęciu: Anna Wojciechowska, Adam Dobkowski, Włodzimierz Szelążek, Robert Dawidowski

Ełckie struktury powiatowe Platformy Obywatelskiej rozwiązane. Co dalej?

Zła passa wokół ełckiej Platformy Obywatelskiej trwa. W czerwcu partię opuścił radny miejski Krzysztof Wiloch a klub KOL przy Radzie Miasta Ełku wykluczył ze swojego grona Adama Dobkowskiego szefa ełckich struktur PO. Teraz, Zarząd Regionu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, 4 lipca 2022 r., rozwiązał koło Platformy Obywatelskiej w Ełku

Za oficjalną przyczynę rozwiązania podano „permanentny brak zaangażowania w akcje organizowane przez Zarząd Krajowy i Regionalny Platformy Obywatelskiej RP, w szczególności całkowity bojkot najważniejszego od lat wydarzenia dla członków PO Konwencji Przyszłości w Radomiu”.   

Pieczę nad powołaniem nowego koła lub kół w Ełku ma sprawować Marcin Kuchciński.   Czy powód podany w uzasadnieniu jest faktycznie przyczyną rozwiązania koła w Ełku — nie wiadomo? Wiadomo jednak, że od dłuższego czasu nie ma porozumienia między członkami. Członków Koła różniło przede wszystkim podejście do spraw lokalnych. 

Wpływ na problemy ełckiej PO mogły mieć takie czynniki jak sprzeciw niektórych członków Koła na wybór szefa wojewódzkich struktur PO Jacka Protasa (ełckie Koło popierało kontrkandydata).   W zarządzie ełckiego koła powiatowego Platformy Obywatelskiej zasiadali m.in. radny Adam Dobkowski, radny Włodzimierz Szelążek oraz wicestarosta Robert Dawidowski.  Nieoficjalnie mówi się też, że odbudową nowego koła w Ełku ma zająć się posłanka Anna Wojciechowska.

REKLAMA
Komentarze

3 Komentarze

  • A tam , w ogóle niepotrzebne jest te całe Peło w Ełku , u nas dobre wspólne jest czyli nasze a nie tam jakies obce.

    • Już wcześniej zaczęli opuszczać szeregi PO szeregowi jej członkowie. Ale Zarząd Koło nadal brnął w swoich wymysłach co skutkowało o likwidacji obecnych struktur PO w Ełku. Do wyborów krótki czas. Podejrzewam,ze długo nie będzie PO obecna w Ełku. Co było by ze szkodą dla Nas Obywateli. Ciężkę zadanie dla poseł Wojciechowskiej.

    • Dobro wspólne czyli Wasze nie jest mi potrzebne jeszcze bardziej niż PiS. A PiS to dla mnie dno dna 100 m poniżej mułu. Więc drogi sołtysie idź do chałupy i wepchnij wystającą słomę do sandał bo Ci z za pazurów wystaje.

Komentuj i odpowiadaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.