Ełczanie zbierają na szachy pod chmurką. Możesz pomóc

Ślady tego, że ełczanie potrafią się aktywizować i tworzyć wspaniałe miejsca integracyjne widoczne są niemal w całym naszym mieście.

„Szachy pod chmurką” to nowa akcja społeczna, która zrodziła się spontanicznie i z miłości do gry w szachy.

— Jakiś czas temu, przed wakacjami, nieśmiało wrzuciłem post na Facebooku z pomysłem zorganizowania akcji „szachy pod chmurką”. Odzew przeszedł moje najśmielsze oczekiwania – mówi Damian Kosmala, pomysłodawca i organizator. – Regularnie, co niedzielę, zaczęło przychodzić coraz więcej osób. Dziś spotykamy się w dość pokaźnej grupie, ciągle przychodzą nowe osoby.

W wyniku tego, że spotykania szachowe zaczęły cieszyć się dużą popularnością, zabrakło pasjonatom miejsca na kolejne szachownice. Dodatkowo pojawił się problem związany z brakiem sprzętu szachowego.

— Nie mamy zegarów i szachownic w rozmiarze turniejowym, przez co nie możemy organizować żadnych turniejów, a nasza cotygodniowa gra jest bardzo utrudniona — dodaje organizator.

Wychodząc naprzeciw problemom, Damian Kosmala zorganizował zbiórkę pieniędzy na brakujący sprzęt. Docelowa kwota zbiórki to 1700 zł. Za tę kwotę organizatorzy chcą zakupić 10 zegarów DGT Easy Plus oraz 10 szachownic z figurami.

— Za każdą złotówkę ponad cel chciałbym zrobić otwarty turniej szachowy z nagrodami oraz dokupić więcej szachowych kompletów — mówi Damian Kosmala. Jak zapewnia organizator, całość zebranej kwoty zostanie publicznie rozliczona wraz z niezbędnymi paragonami na profilu FB Ełk Szachuje oraz grupie  Szachy Ełk.

Ełccy szachiści mają też plany na przyszłość. Jak informuje Kosmala  „celem jest założenie stowarzyszenia szachowego, powołanie drużyny szachowej juniorskiej oraz seniorskiej, a przede wszystkim rozwój i propagowanie tego pięknego sportu w naszym ukochanym Ełku!”

Notka:

Damian Kosmala ma 27 lat i mieszka w Ełku. Jego wielką pasją są szachy. Jest aktywnym szachistą. Obecnie zdał test na Sędziego III klasy Polskiego Związku Szachowego.

Ełccy pasjonaci spotykają się w każdą pogodną niedzielę o 13:00 na ełckiej promenadzie. Spotkania są bezpłatne i otwarte dla każdego. Więcej informacji na stronie zbiórki pod linkiem TUTAJ