Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Co w Ełku robimy nie tak, że Suwałki z nami wygrywają?

Komentarze

24 Komentarze

 • W Suwałkach budowa w stanie zaawansowanym hali widowiskowo sportowej w Ełku ukraiński browar i zatrudnionych 6 Ukraińców. Nie ma to jak zwiększać w mieście ilość wypitego alkoholu. Jeśli nie jest się w stanie zatrzymać Plastimetu który kupił grunty po 2 zł za metr kwadratowy w Niedźwiedzkich a w Ełku prezio zarządał 100 zł za metr, dobre dla lansu parę butelek najdroższego słabej jakości trunku. Piękny zakład Plastimetu już funkcjonuje w Niedźwiedzkich. To jest nieudacznictwo ełckich włodarzy. Cały dorobek to 80 mln zadłużenia miasta i w następnych latach same odsetki do spłacenia to 11 mln rocznie. Dane ze stron UM. Dzięki Panu Radnemu Dzienisiewiczowi ujawniono ukrywane plany sprzedaży spółek miejskich wodociągów i PEC. Prezio chciał ich się pozbyć za 4 mln złotych. Jeśli się doda plażę za miliony przy jeziorze w którym kąpiel może być z a chwilę zabroniona, można się tylko złamać.

  • Wczoraj wyjechało 12 moich kolegów w wieku 22-27 lat. Pojechali do Irlandii. Dobrze ze włodarze nie słyszeli co nich myślą. Ludzie chodzą po ulicach i mówia ale ładnie. Zapominają że to pustynia inwestycyjna. Połowa z tych co wyjechali nie pojechałaby gdyby w Ełku mogli zarobić 4-5 tys zł. W Suwałkach bezrobocie zero.

 • W Ełku nie ma nowych miejsc pracy, nie ma perspektyw dla młodych. Drogie budownictwo, zapchane miasto. Z przyjemnością bywam na pływalni w Suwałkach, nasza to bajorko. W Ełku ciągle te same imprezy. ECK to kino i pustka. Działa tylko teatr tańca i zespół taneczny.

  • Nie dodałaś że ze wszystkimi skłócony prezio. W czasie kadencji Pana Osewskiego nigdy nie skorzystał z zaproszenia. Jak więc ma wyglądać współpraca dwóch ważnych organów. Jaki inwestor tu wejdzie kiedy wszędzie obrażeni. Trwa budowa przejścia w Siedliskach niechby prezio choć symboliczną złotówkę dołożył. 12 lat minęło o wiele za dużo.

  • A w Suwałkach nie ma lodowiska na rurze cieplowniczej.

 • O czym Państwo mówią? Młody człowiek zarabiając 13 zł/godz jak ma kupić mieszkanie u dewelopera? Większej stawki w Ełku nie dadzą, gdyż mają siłę roboczą z Ukrainy , a ceny mieszkań ciągle rosną. Gdzie są mieszkania komunalne, dlaczego miasto niczego nie buduje? Bogaci kupują mieszkania i wynajmują za grube pieniadze, chyba że razem z ukraińcami za 500 zł w pokoju, to są nasze ełckie perspektywy. Ziemia sprzedana deweloperom i miasto niby zadowolone, ale czy mieszkańcy? Czas na zmiany, Państwa dyskusje nic nie wnoszą. Może zmieńcie skład dyskutantów.

 • O czym tu Państwo mówią? Suwałki dawno temu zdusiły Ełk nie pozwalając na zwiększenie granic, kiedy sami porozciągali granice po kilka kilometrów w kazdą stronę. U nas teren miasta powinien siegać od Zdunek do Stradun z Sędkami, Chruścielami, Woszczelamii Bartoszami. Byłyby wtedy grunty dla budownictwa mieszkaniowego i dla firm. Ale jeśli prezydent nie może dogadać się z wójtem to znaczy że coś jest nie tak. Siedziba gminy i ich służby są w mieście a dlaczego? Ile zakładów przybyło w ostatnich 15 latach u nas a ile w Suwałkach?

  • Oczywiście dobrze jest zwalić wszystko na brak ziemi. Normalna kolej rzeczy kupić ziemię. Lenie do roboty, jechać do Suwałk i spytać jak sprowadzić inwestorów potem jechać do Grajewa i też spytać bo funkcjonują tam wspaniałe firmy jeżeli tego mało pojechać do Prostek, tam wiedzieli jak przyciagnać Plastimet. Piękny duży zakład już pracuje pod Prostkami . Dookoła Ełku sąsiedzi wiedzą jak to robić tylko Ełk ma problemy. W skłóconym że wszystkimi Ełku nie umieli się dogadać, pora na zmiany bo miasto umiera.

  • Każdy ma prawo kupić w Ełku ziemię i gmina kupiła i wyremontowała budynek Gmina płaci za ten budynek podatki. Piszesz sam nie wiesz co w Warszawie są tysiące budynków których właścicielami nie są władze miasta.Miasto Ełk też może kupić ziemię od gminy ale zadłużona na wieki kasa pusta bo trzeba było kwiatki sadzić i fontanny budować.

  • Blokowanie rozszerzenia miasta rozpoczął wójt Antoni Polkowski, miał wielkie poparcie MIESZKANCÓW gminy. Jednak ostateczną negatywną decyzję podjął wojewoda Marian Podziewski.

   • Jakie blokowanie?? Co to za rozumowanie? W kwestii poszerzenia granic brały udział dwie strony – strona wiejska i miejska. Można uznać to za swego rodzaju walkę o coś. W tej sytuacji jest wygrany i przegrany. Polkowski wygrany- bo obronił granice gminy. Przegrany Andrukiewicz- bo przegrał spór o poszerzenie. To tak jak w boksie. Jeden uderza, drugi się broni i odwrotnie. Nie może przegrany bokser powiedzieć – przegrałem bo tamten mnie uderzył. ;-). No na tym polega niestety walka o coś. Lo­gika jest sta­nem uczuciowym – chyba musi się pan z tego wyzwolić, bo ślepa miłość potrafi prowadzić na manowce 😉

   • Humorzasty i zaozumiały pan/nikt nie wie dlaczego/ był skłóconym zarówno z Panem Polkowskim jak i Panem wójtem Osewskim. O czymś to świadczy.

  • Teraz klakierzy prezia swoje niepowodzenia zwala na Suwałki. Przecież to kabaret. Już się prezio podłącza nawet do Via baltici. Czy ma nas za idiotów?

 • Jako stały od urodzenia mieszkaniec Ełku pamiętam ojców miasta z prawdziwego zdarzenia jak np Pan Wyszczelski czy Pan Napieralski. Pan Wyszczelski zawsze mówił że marzy by wyasfaltowac elckie ulice kiedy już zaczęto asfaltować ulice wtedy Armii Czerwonej dziś Krajowej robiono to ręcznie a ojciec miasta stał do późnej nocy i obserwował prace.czasy się zmieniły obecni maja tylko parcie na szkło. I dbają o to co najpierw każdy zobaczy czyli jak piszą internauci kwiatki i alejki. Najważniejsze są sprawy ludzi by mogli godnie żyć by mieli dobrze płatna pracę. Mój wnuk który jeszcze nie uciekł z Ełku ale wiem że ma taki zamiar skończył studia i na rękę otrzymuje 1500 zł. Ile to razy więcej pobiera z kasy obecny ojciec miasta? Mają takie same wykształcenie. Wnuk pilnie uczy się dwóch języków bo nie widzi w tym mieście przyszłości dla siebie. Już na te promowanie siebie wielu mieszkańców nie może patrzeć co to nas obchodzi że zakwitly pelargonie kiedy zarabia się 1500 zł na rękę. Wstyd rządzący. ile stworzyliscie w ciągu tyłu lat miejsc pracy dobrze płatnej ilu poważnych inwestorów pozyskalscie dla miasta. Nie macie czym się chwalić. Wielu seniorom w moim wieku krew się burzy kiedy widzimy jak zajmujecie się samymi sobą. Wiele się czyta o układach i ukladzikach. Dobrze ze choć teraz będzie kadencyjnosc nie wyobrażamy nawet sobie tego że ta ekipa miałaby przez następne 5 lat udawać że rządzi.

  • Komuna się dziadkowi marzy ? Różaniec w rękę i do kościoła , a politykę zostawić młodym. Wspomniani towarzysze to namiestnicy nadani przez nieboszczkę PZPR . Towarzysz Sekretarz też był dobrym ojcem miasta ? Obrzydliwość to czytać.
   Studia to dziś żadem wyróżnik. Rzucisz kamieniem i trafisz w magistra. Niech wnuczek wyjedzie , może zdobędzie jakieś doświadczenie i umiejętności , które pozwolą mu zarobić więcej. Nikt nie płaci za dyplom , tylko za umiejętności , kreatywność . Może niewiele umie i dlatego mało zarabia. Towarzysz Sekretarz to nie pomoże .

   • Masz problemy ze zrozumieniem tego co czytasz. Ten pan wspomina czasy i nigdzie nie napisał że tęskni za komuną i chce by tamte czasy wróciły. Żył w czasach kiedy żyli też twoi rodzice czy dziadkowie nosisz też geny tamtych czasów. Trochę szacunku dla seniorów bo niebawem ty nim będziesz. Nie po twojej myśli napisał , ma prawo mieć swoje zdanie.Wypociłeś tekst pełen pogardy dla ludzi starszych. Taki już jesteś.

 • Kolejny poroniony pomysł. Park kolejowy za miliony zamiast budynku z socjalnym mieszkaniami. Ktoś tu miał trudne dzieciństwo. Kolejne zabawki w mieście zamiast inwestycji. Rok wyborczy.

 • Na pytanie Redakcjji co robimy nie tak by dorównać Suwalkom odpowiadamy:nie robiliśmy a raczej elckie władze nie robiły dosłownie nic. Zachęceni tematem potrudzilismy się i policzylismy inwestycje Ełku w ciągu 12 lat obecnie rządzącego i inwestycje ostatnich 12 lat w Suwałkach. Opublikujemy to w odpowiednim czasie możemy dodać że to porażka kompromitacja Pana A.

  • Ja opublikuję ciekawe informacje na remat spółek. Po prostu niewiarygodne.

 • Do wiadomości Prezia Pana A – dotyczy ulamka inwestycji w Suwałkach. Nowa ulica łącząca ulice Utratę z ulicą Sportową, obwodnica Suwałk długości 12, 8 km ukończona w 76%, ławeczka blusmena przy ulicy chłodnej, Całkowicie nowa Komenda Straży pożarnej przy ulicy Pułaskiego, osiedle Chopina 10 budynków. Budowa lotniska ogłoszono przetarg, Nowe oświetlenie na stadionie Miejskim. Nowy most nad Czarna Hanczą, Hala widowiskowo-sportowa, Fabryka płyt wiorowych Fabryka mebli Forte, Park Handlowy Multishop. Z siecią markowych firm. Co Pan na to panie prezio. Ile będziezie trwało nierobstwo włodarzy Ełku. Ile jeszcze lat będzie trwał zastój inwestycyjny. Wyżej wymienione inwestycje Suwałk to kilka ostatnich lat. Kiedy wreszcie mieszkańcy naszego miasta wystawia Panu rachunek.

  • Już nie zdążą w ogłosić budowy fabryki wieszaków.

 • JESTEM SŁUŻBOWO KILKA RAZY W MIESIĄCU W Suwałkach. W każdej dziedzinie Ełk sromotnie przegrywa z Suwalkami np dzielnica przemysłowa i kompleks sportowy z boiskiem i basenami nowoczesne rozwiązania komunikacyjne Świetne galerie handlowe ścieżka rowerowa do Sejn o długości prawie 30 km. Życie kulturalne bije na głowę Ełk np od lat festiwal blusa.No i najważniejsze inwestycje tam ciągle się buduje obecnie zakład który da 100 nowych miejsc pracy. Wystarczy wejść na stronę inwestycje Suwalk istniejące powstające i zaplanowane to po prostu szok. Ełcki P T to kompromitacja. Zwiedziliśmy PT w Suwałkach elcki jest bez szans., po prostu zmarnowane miliony złotych. Warto się przejechać by zobaczyć rozwijające się Suwałki. Elczanie nie darzą Suwalczan sympatią to zadawnione sprawy ale po wizycie tam zmienia zdanie. Jestem tam szczególnie uprzejmie obsługiwany w urzędach nie ma tak jak w Ełku strachu w oczach urzędników by nie powiedzieć co się naprawdę myśli. Obecnie prawie na ukończeniu przepiękna bardzo długa obwodnica. Autostradowa nie tak jak w Ełku odcinkami jedno jezdniowa. Skoro pada pytanie o Ełk i Suwałki jedno jest pewne tam ciężko pracowano by likwidować bezrobocie teraz wynosi zero a w Ełku zmarnowane 12 lat sadząc rabaty zapalając kolorowe lampki budując sceny biskupowi z funduszy miejskich. Ci którzy mają wątpliwości niech zrobią sobie wycieczkę w którąś niedzielę jeśli mają możliwość zabiorą rowery i pojadą wspaniałą 30 km ścieżką rowerowa do Sejn.Zrozumieja że nie chodzi o totalna krytykę a fakty i o czas jaki zmarnowano w Ełku.Posprzątanych miast jest w tej chwili dzięki Unii 90%to nic nowego państwo Ełccy włodarze zróbcie wycieczkę do Suwalk i zapytajce co jest najważniejsze rabaty czy dobrze płatne miejsca pracy które zatrzymaja młodych. Odpowiedź już znamy.

  • Arturze małe sprostowanie. Nowo otwarta fabryka forte w Suwałkach będzie produkowała płyty wiórowe. Jednocześnie rusza budowa obok fabryki mebli. W obu tych zakładach znajdzie pracę 1000 osób a nie jak napisałeś 100. Serdeczne pozdrowienia z Suwałk. Jerzy Nowak

   • Ja i tak nigdy nie zamieszkałbym w Suwałkach – to co piszecie o Ełku to jakiś bełkot nieszczęśliwych LUDZI Z SUWAŁK.

Comments are closed.