pixabay.com.pl

Ełk walczy o Rowerową Stolicę Polski 22 i zachęca do wspólnego kręcenia kilometrów

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ełku zaprasza chętnych rowerzystów do udziału w kolejnej edycji rywalizacji o puchar stolicy Polski. Udział w konkursie jest bezpłatny — podaje biuletyn urzędowy.

Jak wskazują organizatorzy, celem rywalizacji są: propagowanie aktywnego trybu życia, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem jako alternatywnego środka transportu oraz wdrażanie idei Smart City.

Konkurs rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 30 czerwca 2022 r. Aby wziąć udział i „kręcić” kilometry dla Ełku, należy pobrać aplikację Aktywne Miasta.

JAK DOŁĄCZYĆ DO RYWALIZACJI: https://www.aktywne.miasta.pl/dolacz-do-rywalizacji

Udział w konkursie jest bezpłatny.

W rywalizacji liczone są wyłącznie przejazdy rowerowe, bez względu na rodzaj roweru.

Przystępując do rywalizacji, należy wybrać miasto stowarzyszenie lub obszar metropolitarny, dla którego zbierane są kilometry.

Wybór Miasta, stowarzyszenia, związku lub obszaru metropolitarnego nie jest uzależniony od miejsca, w którym dokonywane są przejazdy.

Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju również może przystąpić do Projektu, wybierając jednocześnie Organizatora Lokalnego.

Organizator Lokalny (miasto, stowarzyszenie czy związek metropolitarny), który uzyska najlepszy wynik wg klasyfikacji ogólnej, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. Puchar wywalczony trzy razy z rzędu pozostaje jego własnością.

Klasyfikacje będą prowadzone wg następującego wzoru: suma wszystkich kilometrów uczestników Rywalizacji Lokalnego Organizatora dzielona przez ilość mieszkańców danego miasta, stowarzyszenia, obszaru lub związku metropolitarnego.

Więcej na: http://mosir.elk.pl/