Miasto-gazeta.pl
ełcki portal informacyjny

Episkopat apeluje do rodziców ws. deprawacji w szkołach

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP zaapelował do rodziców o czujność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w szkołach.

„Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów” – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP. „Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje” – zwraca się do rodziców i opiekunów prawnych przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP zaapelował do rodziców o czujność i roztropność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych. „Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów” – zaznaczył przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Podkreślił też, iż rodzice lub opiekunowie prawni mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie. „W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie” – napisano w apelu.

Źródło: KEP/Kurier PAP

ogłoszenie płatne
REKLAMA
Komentarze

11 Komentarze

 • Dobrze że młodzież odchodzi od tych czarnych zabobonów , starzy fanatycy wymrą śmiercią naturalną.

 • W gimnazjum mego dziecka pracował ksiądz, który takie sceny nagrywał z kolegą, że naprawdę mocne. Wstyd mi było przed synem, a on przestał po tym chodzić do kościoła. Ksiądz tymi samymi rękoma, którymi trzymał k….. kumpla, podnosił hostię.

  • Mam wierząca Mamę. Która po przyjęciu w kościele swietej komunii. Przyszła do domu smutna i powiedziała. Po raz pierwszy w życiu kiedy przed moimi oczami zobaczyłam te wypielegnowane białe rączki księdza trzymające komunie święta, pomyślałam co te rączki wcześniej robiły. Czy gwałcily lub molestowaly jakieś nic nie winne przestraszone dziecko. Nie odpowiedziałem nic.

 • Ja apeluje do czarnych, wara od naszych dzieci. Moja 78 letnia mama po powrocie z kościoła prawie że łzami w oczach powiedziała że kiedy ksiądz dawał jej komunie patrzyła na te jego białe rączki i pomyślała, co te rączki robiły. Może krzywdzily i molestowaly nic nie winne dziecko.

 • Oto najlepsi specjaliści: od umiaru, od pokory, od ubóstwa, od miłosierdzia, od życia małżeńskiego, od wychowania dziateczek… Aha, i od historii – patrz „Kronika Kpinomira”.

  • Dla nich najlepiej, żeby dzieci nie wiedziały, co to znaczy zły dotyk, żeby księdzu siadały na kolana, a on juz wie co robić dalej, ciemnota im najbardziej potrzebna.

 • Jestem rodzicem i nie życzę sobie by czarni mnie uczyli jak mam wychować dzieci.

 • Deprawacja w ełckich szkołach owszem była dwa lata temu, gdy pojawił się mocny filmik z księdzem katechetą, jak baraszkuje z drugim panem.

 • Niech ta banda zboków i darmozjadów,zacznie sprzątać swój Watykański burdel

 • 68% klechów to pedofile a on nauczki nam daje. Zajmij się swoimi gorącymi braćmi. O skandalu w Carita było głośno. Nawet wodza zawiesił. I szybko odwiesił.

 • EPISKOPAT niech się zajmie PEDOFILAMI W SUTANNACH ! Ci to dopiero deprawują „DZIECI” !!

Comments are closed.