GIŻYCKO: 2-LETNIE DZIECKO WPADŁO DO WODY, POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w giżyckim porcie. 2-letnie dziecko wypadło z pomostu do jeziora. Chłopiec mógł być pod wodą nawet kilkanaście minut. Kobieta, która usłyszała krzyk rodziców ruszyła z pomocą i reanimowała dziecko. 2-latek trafił do szpitala w Olsztynie.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut przed godziną 20.00 w Ekomarinie w Giżycku. Oficer dyżurny otrzymał informację o tym, że małe dziecko wpadło do wody. Na miejscu policjanci ustalili, że 2-letni chłopiec przebywał w porcie z rodzicami obywatelami Izraela. W pewnym momencie maluch miał wpaść do wody. Ojciec, kiedy zorientował się co się stało, skoczył do wody i wyciągnął dziecko. Kobieta, która była w pobliżu i usłyszała krzyk ruszyła z pomocą i rozpoczęła reanimację. Dziecko zostało przetransportowane do olsztyńskiego szpitala.
Policjanci ustalili, że rodzice chłopca byli trzeźwi. Teraz sprawdzają, w jakich okolicznościach doszło do tego zdarzenia. W obecności tłumacza będą przesłuchiwani rodzice, świadkowie, zabezpieczono nagranie z monitoringu portu.
Pierwsze relacje wskazują, że mogło dojść do nieszczęśliwego wypadku

KPP/ GiŻYCKO