Gmina Kalinowo. Wierzbowo ma swoją siłownię terenową

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie siłowni zewnętrznej w miejscowości Wierzbowo w gminie Kalinowo. Inwestycję wykonano w ramach corocznego konkursu dla organizacji pozarządowych przeprowadzanego przez Zarząd Powiatu Ełckiego pod nazwą „Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”.

Powstanie siłowni przyczyni się do integracji społeczności lokalnej, będzie także odpowiednim miejscem do aktywnego i zdrowego spędzania czasu dla całych rodzin – zaznaczył podczas otwarcia Marek Chojnowski, Starosta Ełcki.

W uroczystości otwarcia oprócz starosty udział brali m.in. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Ełckiego Bożenna Puławska oraz Wójt Gminy Kalinowo Andrzej Bezdziecki.

Inwestycję udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tysięcy złotych z budżetu powiatu ełckiego oraz środkom własnym Gminy Kalinowo.

Galeria zdjęć tutaj

Materiał. powiat.elk.pl