Kandydatki Koalicji Obywatelskiej we wspólnej kampanii wyborczej

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa kandydatek do sejmu i senatu. Jolanta Piotrowska i Anna Wojciechowska wspólnie zainaugurowały kampanię wyborczą do parlamentu.

Anna Wojciechowska to ełczanka, obecnie radna miejska, która startuje do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Jolanta Piotrowska -polska dziennikarka, samorządowiec, w latach 2002 -2014 była burmistrzem Giżycka. Startuje do senatu z KO.

Obie panie w kampanii stawiają na ochronę jezior mazurskich, gospodarkę czy zdrowie.
Kandydatki poruszały problemy braku lekarzy specjalistów w naszym regionie, jak i słabo rozwiniętej infrastruktury drogowej.

• A Piotrowska to już zapomniała co obiecywała ludziom rok temu przed wyborami? Że ona wszystko dla Mazur. A teraz co? robotę w Sejmiku podłapała galantą i do Senatu się zachciało? A do roboty się weź to może za 4 lata coś z tego będzie. Zresztą nasza Kopiczkowa nie lepsza.

• Żadna pani Kopiczko, żadna pani Piotrowska. Dość partii, które jedynie obiecują i kupują nas obietnicami, które będą spłacać nasze dzieci. Tylko bezpartyjny kandydat, nie uwikłany w żadne zależności partyjne. Moim zdaniem najlepszy to pan z Kętrzyna – Stanisław Tołwiński, działacz, społecznik, bardzo pracowity, najbardziej chyba znany z organizowania od lat największych w tej części Polski pokazów lotniczych Mazury Air Show. Zawsze pomocny, zawsze uprzejmy, działa też charytatywnie pomagając osobom potrzebującym. Do Senatu – jak sam pisze o sobie – nie idzie po „etat”, nie idzie po pieniądze. Deklarował publicznie (sam słyszałem na dożynkach w Nakomiadach), że całe swoje uposażenie senatorskie będzie przekazywał na cele społeczne. Czy któraś z kandydatek deklaruje to samo? Nie. Dla mnie wybór jest prosty.

• Elczanie nie głosuja na Cichonia, Papke, wypija, Maksymowicza i innych spadochroniarzy. Nie głosujemy też na Kossakowskiego i Kopiczka. Nierobów którzy zmarnowali 4 lata kadencji.

• Popieram, mamy mądrych swoich których nie będziemy się wstydzić. Aktualna dwójka zawiodła na całej linii. Zapomnieli po co zostali wybrani.

• Hasło Kopiczki na banerach „Blisko ludzi ale nie muszę się przed wami tłumaczyć”Bezczelnosc nie ma granic.

• Kopiczkowa – nigdy! Skoro nie musi się przed wyborcami tłumaczyć, to i ja nie nie tłumaczę się z niechęci do niej. Nigdy!

• Wojciechowska to bezdyskusyjnie większości Ełczan kandydatka.Natomiast do Senatu jako nauczyciel nigdy nie zagłosuję na Kopiczkową. Byłem na spotkaniu na którym spocona wydukała że przed nikim nie musi się tlumaczyc. Głosuje na Panią Piotrowską.